fbpx
Festivaliai, Naujienos, Scanorama

„Scanorama“ pradeda trumpametražių filmų konkursą „Europos blyksniai“

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ trumpametražių filmų konkursas „Europos blyksniai“
Fotodiena.lt

Šiandien, gegužės 22 dieną, startuoja Europos šalių kino forumo „Scanorama“ trumpametražių filmų konkursas „Europos blyksniai“. Kino kūrėjai iš visos Europos teikti darbus gali iki rugpjūčio 14 dienos.

Tarptautinę „Europos blyksnių“ žiuri sudarys Linco kino festivalio „Crossing Europe“ vadovė Sabine Gebetsroither (Austrija), kino programų sudarytojas ir šiuolaikinio meno kuratorius Petteris van Hoffas (Nyderlandai), kino kritikė, scenaristė, Berlinalės  programos „Panorama“ sudarytoja Anna Melikova (Vokietija, Ukraina).

Konkurse kviečiami dalyvauti jaunieji Europos kino talentai, dar nedebiutavę ilgametražiu filmu ir sukūrę ne daugiau nei tris trumpametražius filmus. Atrinkti filmai bus rodomi šių metų „Scanoramos“ programoje.

„Siekiame stiprinti jaunosios kartos Europos kino kūrėjų balsus, atspindėti jų meninių paieškų kryptį, fiksuoti patiriamos realybės refleksiją kine. Kviečiame savitą mąstymo kryptį brėžiančius, pirmuosius žingsnius žengiančius kūrėjus į gyvą ir judrų dialogą, kiekvienais metais savo kartos balsu apmąstantį europietiškąją tradiciją ir liudijantį nenutrūkstamą kino meno atsinaujinimą“, – teigia Europos šalių kino forumo „Scanorama“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Praėjusiais metais geriausiu „Europos blyksnių“ konkursinės programos lietuvišku filmu paskelbtas Arno Balčiūno trumpametražis filmas „Blausos“ Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ šiuo metu pretenduoja tapti geriausiu studento darbu. Ankstesnė konkurso laureatė Austėja Urbaitė debiutiniu ilgametražiu vaidybiniu filmu „Per arti“ pretenduoja į Metų geriausio režisieriaus, Metų geriausio scenarijaus autoriaus ir Metų geriausio ilgametražio vaidybinio filmo apdovanojimus, o konkursinėje „Scanoramos“ programoje anksčiau įvertintos režisierės Dovilės Šarutytės „Ilgo metro filmas apie gyvenimą“ Nacionaliniuose „Sidabrinės gervės“  apdovanojimuose varžosi dėl geriausio ilgametražio vaidybinio filmo titulo.

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ trumpametražių filmų konkursas „Europos blyksniai“
Fotodiena.lt

Keturioliktą kartą rengiamas konkursas pakeitė regioninę festivalio konkursinę trumpametražių filmų programą „Naujasis Baltijos kinas“ ir siekia atrasti naujuosius kino talentus iš visos Europos.

Tarptautinė žiuri išrinks geriausią visos programos ir lietuvišką trumpametražį filmą, kuriems iškilmingos ceremonijos metu bus įteikti Asociacijos LATGA bei Lietuvos kino centro įsteigti piniginiai prizai – bendra jų vertė sudaro 8000 Eurų.

Pernai „Scanorama“ sulaukė 203 trumpametražių filmų iš 31 valstybės, iš kurių į konkursinę programą atrinkta 16 filmų.

Konkurso nuostatus ir registracijos formą rasite čia.  

Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 9–19 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.   

Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.