fbpx
Kino industrija, Naujienos, Scanorama

„Scanorama“ skelbia registracijos pradžią į konkursinę trumpametražių filmų programą

Kadras iš filmo „Man dvim keli“  „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Man dvim keli“
„Scanorama“ archyvas

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ jau septintus metus iš eilės kviečia Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino kūrėjus registruoti savo filmus ir dalyvauti konkursinėje „Scanoramos“ programoje „Naujasis Baltijos kinas“. Kasmet augantis ir vis daugiau žiūrovų dėmesio sulaukiantis konkursas lapkričio mėnesį tradiciškai rinks geriausią Baltijos šalių trumpametražį filmą.

„Naujasis Baltijos kinas“ yra viena svarbiausių „Scanoramos“ programų, nuolat sekanti viso regiono jaunųjų režisierių kūrybos pulsą. „Nuo pat festivalio pradžios ypatingą dėmesį skyrėme kino talentų paieškai ir ugdymui. „Naujojo Baltijos kino“ prizai talentingiems Baltijos šalių kino kūrėjams yra tarsi tramplinas į didįjį kiną. Net ir netapę konkurso laureatais „Naujojo Baltijos kino“ dalyviai laimi – juk žiūrovų ir kino industrijos dėmesys bei vertingos pažintys labai svarbūs jauniesiems kino kūrėjams,“ – teigia „Scanoramos“ meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Konkursinė trumpametražių filmų programa „Naujasis Baltijos kinas“ siekia ne tik atrasti, bet ir paskatinti geriausius ir perspektyviausius Baltijos šalių talentus. Konkurso laureatas, išrinktas kompetentingos tarptautinės žiuri, apdovanojamas „Vilniaus kino klasterio“ įsteigtu prizu – 10 000 eurų vertės kino aparatūros nuomos paslaugomis būsimam kino projektui. Įvertinamas ir geriausio lietuviško trumpametražio filmo autorius – jam atitenka Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos „AVAKA“ įsteigtas 3 000 eurų vertės piniginis prizas. Programos nugalėtojai skelbiami lapkričio mėnesį, per iškilmingą festivalio „Scanorama“ uždarymo ceremoniją.

Pernai konkurso žiuri, kuriai vadovavo kino istorikas ir kritikas, vienas „Berlynalės“ programos „Jaunojo kino forumas“ įkūrėjų Ulrichas Gregoras, geriausiu trumpametražiu Baltijos šalių filmu paskelbė estų režisierės Evos Anu-Lauros Tuttelbergos darbą „Kitoje miško pusėje“ (On the Other Side of the Woods, 2014). Geriausiu lietuvišku trumpametražiu filmu buvo išrinktas Marijos Stonytės darbas „Kelių eismo taisyklės“. Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2015“ šis filmas šiemet nominuotas net dviejose kategorijose – geriausios metų aktorės ir geriausio aktoriaus. Nominacijomis „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose įvertinti ir kiti pernykščių „Naujojo Baltijos kino“ programos dalyvių darbai.

2014 m. konkurso nugalėtoja Marija Stonytė džiaugiasi, kad laimėtas prizas suteikė kūrybinės laisvės: „Šiuo metu kuriu dokumentinį filmą ir džiaugiuosi turėdama daugiau finansinių galimybių – galiu samdyti daugiau pamainų, pasitelkti daugiau reikiamos technikos. Apdovanojimas padrąsino dalyvauti ir kituose kino festivaliuose – užsienio festivalių atrankos yra mokamos, todėl laimėtas piniginis prizas suteikė galimybę būti pastebėtiems tarptautinėje arenoje. Rezultatas – „Kelių eismo taisyklės“ atrinktos į Krokuvos festivalio programą, o gegužės mėnesį bus rodomos Niujorke ir kituose didžiuosiuose miestuose.“

Filmų registracija į „Naujojo Baltijos kino“ konkursinę programą vyks iki rugpjūčio 1 d. Joje laukiami Lietuvoje viešai dar nerodyti, ne anksčiau kaip šių metų sausio 1 d. sukurti filmai, kurių trukmė neviršija 35 minučių.

Šiemet Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 5–22 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Komentarai