fbpx
Festivaliai, Naujienos, Reportažai, Scanorama

„Scanoramos“ siurprizas sinefilams prieš karantiną – „Izaoko“ premjera

Filmo „Izaokas“ premjera, Fotografė Vytautė Ribokaitė

Vėlyvą penktadienio popietę greičiausi ir didžiausi sinefilai susirinko į netikėtą ilgai laukto režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmo „Izaokas“ premjerą. Apie filmo parodymą kino teatre buvo paskelbta vėlyvą ketvirtadienio vakarą. Tad nusipirkti bilietus ir jį pamatyti suspėjo ne visi.

„Labai smagu, kad taip staigiai visi susirinkote. Tai ilgai lauktas filmas. „Scanorama“ jo laukė visus metus ir jau buvo palaidoję viltį jį parodyti. Filmo komanda mus spaudė tol, kol padarėme pakeitimą ir šiandien ne geriausiu laiku, bet geriausiems žiūrovams pagaliau įvyks „Izaoko“ premjera“, – pristatydamas filmą kalbėjo festivalio „Scanorama“ programos sudarytojas Dmitrij Gluščevskij.

J. Matulevičiaus dramai tikrai „nesiseka“. Filmo premjera turėjo įvykti dar pavasarį festivalyje „Kino pavasaris“, tačiau dėl paskelbto visuotinio karantino ji neįvyko. „Izaoko“ išleidimas į kino teatrus buvo planuojamas rudenį, tačiau dėl pandemijos jis negalėjo pasirodyti ekranuose. Net filmo pristatymą nukėlus į vėlyvą rudenį, į Europos šalių kino forumą „Scanorama“, jo premjerai vėl sutrukdė prieš pat festivalį paskelbtas visuotinis karantinas.

Filmo „Izaokas“ premjera, Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Nors ir tiek žmonių, bet vis tiek premjera vyksta. Labai džiaugiuosi, kad yra žmonių, kurie ateina pažiūrėti meno kūrinio. Kol jūs ateisite, kultūra bus gyva ir mes toliau rodysime filmus“, – prieš filmo seansą viltingai kalbėjo filmo režisierius Jurgis Matulevičius.

Filme „Izaokas“ pasakojama apie pagrindinį herojų Andrių Gluosnį, kuris nužudo žydą Izaoką per kraupias „Lietūkio“ garažo žudynes, vykusias 1941 m. Kaune. Kaltės jausmas Gluosnio neapleidžia ir dar labiau paaštrėja jo draugui Gutauskui sovietmečiu grįžus iš JAV kurti filmo apie „Lietūkio“ garažo žudynes. Filme pateikiama daug faktų ir įrodymų, dėl kurių NKVD pradeda tyrimus. Kaltė sugriauna Gluosnio santykius šeimoje ir sužlugdo jį kaip asmenybę. Filmas paremtas Antano Škėmos to paties pavadinimo apysaka.

 

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.