fbpx
Naujienos

„Scanoramos“ vadovei Gražinai Arlickaitei įteikta Kultūros ir meno premija

Gražina Arlickaitė
Gražina Arlickaitė

Kovo 10 d., Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorei ir meno vadovei Gražinai Arlickaitei buvo įteikta Kultūros ir meno premija. Garbingą apdovanojimą festivalio vadovė, kinotyrininkė, mokslų daktarė G. Arlickaitė atsiėmė iškilmingoje ceremonijoje Vyriausybės rūmuose.

„Esu sujaudinta ir dėkinga Vyriausybei už įvertinimą ir parodytą rūpestį žmonėmis, kurie dirbai kultūroje ir kultūrai“, – atsiimdama premiją dėkojo G. Arlickaitė.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos Lietuvos bei pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams, taip pat kolektyvams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

Tai jau ne pirmasis G. Arlickaitės apdovanojimas už nuopelnus kultūrai, jos puoselėjimą ir sklaidą. Šių metų vasario 24 d. „Scanoramos“ vadovei buvo įteiktas Švedijos Karalystės valstybinis apdovanojimas – Karališkasis ordinas. Pernai Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė iš Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų atsiėmė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį. Taip pat ji buvo apdovanota Lenkijos „Auksiniu kryžiumi už nuopelnus“ dėl ilgamečio darbo vystant lenkų-lietuvių bendradarbiavimą kinematografijos meno sklaidos srityje.

Gražina Arlickaitė
Gražina Arlickaitė

G. Arlickaitė yra sulaukusi garbingo įvertinimo ir iš Norvegijos Karalystės – jai buvo įteiktas Norvegijos Karališkojo ordino „Už nuopelnus“ Karininko kryžius. Šiuo ordinu įvertinami užsieniečiai ir šalyje negyvenantys Norvegijos piliečiai, skleidžiantys Norvegijos kultūrą kitose šalyse.

Jau keturioliktus metus skaičiuojantis Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens kino renginys Lietuvoje. Festivalyje kasmet pristatomos naujausios europietiškų ir lietuviškų filmų premjeros, rodomos iškiliausių Europos ir Lietuvos režisierių retrospektyvos, o konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“ žodis suteikiamas jauniesiems lietuvių, latvių ir estų kino kūrėjams, kurie ne tik gauna galimybę savo darbus pristatyti plačiajai auditorijai, bet ir finansiniais prizais yra skatinami toliau kurti.

Šiemet Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 3–20 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

 

Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.