fbpx
Naujienos, Scanorama

„Scanoramos“ žiūrovams – nauja, pozityviai nuteikianti filmų programa

Kadras iš filmo „Meilė baseine“ Festivalio „Scanorama“ archyvas
Kadras iš filmo „Meilė baseine“
Festivalio „Scanorama“ archyvas

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ kartu su festivalio mecenatu draudimo bendrove „If“ šiais metais pristato naują filmų programą „Viskas bus gerai“. Kino žiūrovai, pasiilgę stiprių charakterių ir teigiamų jausmų, šioje programoje atras pozityvius ir gerai nuteikiančius filmus.

„Norėjome sudaryti programą, kuri taptų savotiška atsvara rudens darganoms ir lietui. Į ją atrinkti filmai ne tik leis atsikvėpti nuo kasdienių rūpesčių, bet ir bus puikiu atsparos tašku, pasileidžiant į tolimesnę kelionę po šių metų festivalį“, – teigia festivalio programos koordinatorius Dmitrij Gluščevskij.

„Gyvenimas kupinas netikėtumų, o mūsų, kaip draudimo bendrovės, misija – nemalonius netikėtumus paversti istorijomis su laiminga pabaiga. Neatsitiktinai ir šios programos pavadinimas skolinasi žodžius iš mūsų pažado klientams – „Mes tau padėsime. Viskas bus gerai“, – sako draudimo bendrovės „If“ rinkodaros departamento vadovas Džiugas Šaulys.

„Viskas bus gerai“ filmų programa – ne vienintelė naujovė.

Pasak Džiugo Šaulio, kino salėje pasitaiko įvairių kurioziškų situacijų, sukeliančių trikdžius ir neleidžiančių atsipalaidavus mėgautis filmu. „Šiais metais, patyrusiems nemalonių emocijų dėl garsių pokalbių, spragėsių traškėjimo, neišjungto telefono garso ar kitokio nepagarbaus elgesio kino salėje, siūlome savotišką draudimą – pasidalinę savo istorija žiūrovai galės laimėti bilietus į kitą „Scanoramos“ filmą. Nuotaikingi klipai, patariantys, kaip išsigelbėti nuo trikdžių, žiūrovus pasitiks prieš kiekvieną festivalio seansą“.

„Scanoramos“ ir „If“ pristatomoje programoje „Viskas bus gerai“ žiūrovai turės galimybę išvysti nuotaikingus ir vienus ryškiausių šių metų „Scanoramos“ filmų – režisieriaus Hannes Martin Holm „Gyveno kartą Uvė“, islandų režisierės Solveig Anspach prancūzišką komediją „Meilė baseine“, Izraelio režisieriaus Asapho Polonskio juostą „Savaitė ir viena diena“, į festivalį atvykstančios režisierės Rachel Lang filmą „Baden Badenas“.

Komentarai

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.