fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

„Scope100“ laimėjusio filmo režisierius: man tai didžiausias apdovanojimas

Janas P. Matuszyński
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ metu startavo debiutinis ilgametražis lenkų režisieriaus Jano P. Matuszyńskio darbas „Paskutinė šeima“ (The Last Family/Ostatnia rodzina, 2016), bendru šimtą kino mėgėjų subūrusio projekto „Scope100“ dalyvių sprendimu išrinktas filmu, kurį pamatys visi Lietuvos žiūrovai. Juosta dalyvauja konkursinėje festivalio programoje „Nauja Europa – nauji vardai“.

„Scope100“ – tai devyniose šalyse vykstantis originalus projektas, skatinantis didesnį auditorijos įsitraukimą ir susidomėjimą filmų platinimo procesu. Lietuvoje, šiemet pirmąkart prisijungusioje prie iniciatyvos, kaip ir kitose projekte dalyvaujančiose šalyse, buvo atrinkti šimtas kino mylėtojų, sudariusių aktyvią „Scope100“ bendruomenę.

Projektas suteikė galimybę kino entuziastams išmėginti platintojų darbą ir nuspręsti, koks europietiškas filmas yra įdomiausias ir labiausiai nusipelnęs visos Lietuvos žiūrovų dėmesio.  Projekto dalyviai aktyviai prisidėjo ir prie tolimesnių platinimo darbų – ieškojo originalių auditorijos pritraukimo būdų, galvojo lietuvišką filmo pavadinimą, kūrė filmo plakatą.

Balandžio 1 d. įvyko dalyvių susitikimas su režisieriumi. Po filmo peržiūros ir trumpos diskusijos dalyviai patys ėmė interviu iš J.P. Matuszyńskio. Režisierius neslėpė, kad sėkmingas filmo dalyvavimas „Scope100“ projekte – didžiausias kino kūrėjui įmanomas komplimentas. „Jūs subūrėte grupę dalyvių, kurie nėra tiesiog eiliniai žiūrovai, bet žmonės ypač mylintys kiną. Man tai labai svarbu, nes ir save matau visų pirma kaip filmo žiūrovą, vaikinuką, norintį sėdėti salėje ir mąstyti apie filmą,“ – kalbėjo kūrėjas.

„Scope100“ dalyvių dar laukia susitikimas su dailininko Zdzislawo Beksinskio sūnų suvaidinusiu aktoriumi Dawidu Ogrodniku, kuris įvyks balandžio 5 dieną kino teatre „Pasaka“. Po jo dalyviai leisis į antrąjį projekto etapą, kurio metu jie filmą pristatinės savo gimtuosiuose miestuose ir įgyvendins komunikacijos socialiniuose tinkluose veiksmus.

„Paskutinė šeima“ į kino teatrų ekranus atkeliaus gegužės 5 d., o patys nekantriausi žiūrovai filmą galės išvysti balandžio 7-9 d. išankstinėse peržiūrose internetinėje platformoje www.epasaka.lt

Filmo anonsas: 

Komentarai