fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Šefas Gian Luka Demarco apie eksperimentuoti virtuvėje įkvepiančią „Kino pavasario“ programą (video)

Kritikai gurmanai
Kritikai gurmanai
Kadras iš filmo „Kritikai gurmanai“
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Ar maisto gaminimas yra menas? To klausia ir bando atsakyti 20-ojo „Kino pavasario“ programa „Kulinariniai filmai“. Keturi dokumentiniai filmai – keturios skirtingos kelionės po kulinarijos pasaulį ir jo užkulisius. Lietuvoje gyvenantis virtuvės šefas italas Gian Luka Demarco pasidalijo savo įspūdžiais apie šią gurmaniškiems eksperimentams įkvepiančią programą.

Virtuvės profesionalams jis rekomenduoja juostas „Atrandant Gastoną“ („Finding Gaston“) ir „Vakarienė kaip sapnas“ („The Dream“) bei linki, kad kolegos užsidegtų tokia pačia aistra savo darbui kaip šių filmų herojai.

Visus virtuvės entuziastus kulinaras kviečia į filmą „Kritikai gurmanai“ („Foodies – the Culinary Jetset“), nes tai – išskirtinė galimybė pamatyti, ką veikia maisto kritikai, ir sužinoti, ką reiškia valgyti geriausiuose pasaulio restoranuose.

Gian Luka Demarco ragina nepraleisti ir filmo „Steiko (r)evoliucija“ („Steak (R)evolution“), kad suvoktum, kiek reikia pastangų, kad kliento lėkštę pasiektų taip mėgiami kokybiški mėsos patiekalai.

Plačiau vaizdo siužete:

(Vaizdo klipo autoriai: frgmnts)

Daugiau informacijos apie festivalio kulinarinių filmų programą – čia.

Apie festivalį:

20-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks 2015 m. kovo 19–balandžio 2 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs beveik 100 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ bus parodyta maždaug 250 filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių. Daugiau informacijos: www.kinopavasaris.lt

 

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.