fbpx
Naujienos

„ŠEIMA“: „buvusių“ gangsterių nebūna

Kadras iš filmo „Šeima“ GPI archyvas
Kadras iš filmo „Šeima“
GPI archyvas

Lietuvos kino teatruose rodoma Luco Bessono gangsterinė komedija „Šeima“. Šį kartą kultinis režisierius pašiepia savo tautiečius prancūzus, o svarbiausio vaidmens atlikėją Robertą De Niro priverčia žiūrėti filmą, kuriame pagrindinį herojų vaidina… taip pat Robertas De Niro.

Į mažą Normandijos miestelį atvyksta pavyzdinga amerikiečių Bleikų šeima, kuriai dėl tėvo (rašytojo, kurį vaidina Robertas De Niro) darbo specifikos tenka nuolat keisti gyvenamąją vietą. Kol šeimos galva rašo knygą apie amerikiečių išsilaipinimą Normandijoje, jo paauglė dukra ir sūnus pratinasi prie naujos mokyklos, o žmona (Michelle Pfeiffer) rengia kaimynams vakarėlį su amerikietiškais mėsainiais ir limonadu. Prancūzijos provincijos miestelėnai nenutuokia, kad iš tiesų Bleikai atvyko iš Italijos, kur pasirašydavo Manzonių pavarde, o mandagusis rašytojas ištisas dienas sėdi prie istorinės knygos visiškai kita tema – tai jo paties memuarai apie gangsterišką praeitį. Ar gali mafija atsikratyti savo įpročių? Atsakymas – sprogimas prekybos centre ir vyresnių mokinių mėlynės vietinėje mokykloje. Šeimynėlei griežtai uždrausta prasitarti, kas jie, ir iš kur. Prancūzijoje jie priversti gyventi, slapstydamiesi pagal liudininkų apsaugos programą po to, kai gaujos galva išdavė savo bendrininkus. Ponui Bleikui praeitį primena tik šeimą globojantis FTB agentas (Tommy Lee Jones) ir šuo.

Filmas išlaiko gerąsias komedijų apie „atsivertusius“ gangsterius tradicijas. Juoką kelia ir Manzonių įpročiai, ir prancūzų provincijos miesčioniškumas. Yra ir netikėtos ironijos: vienoje scenoje „praeitį užvertęs“ mafijozas atvyksta į vietinį kino klubą kaip kviestinis Amerikos ekspertas, o per klaidą vietoj užsakyto istorinio filmo pradedama rodyti kino klasika – „Geri vyrukai“, kuriuose prieš 20 metų vaidino tas pats Robertas de Niro…

Filmo anonsas:

Garsų pasaulio įrašų informacija

Komentarai