fbpx
Naujienos

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario R. Šimašiaus pranešimas: „Tėvai spręs, kokius kino filmus žiūrėti su savo vaikais“

Lietuvos Respublikos Seimas
Lietuvos Respublikos Seimas

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė liberalo Remigijaus Šimašiaus siūlymui keisti Lietuvoje galiojančią kino filmų indeksavimo tvarką – įvedama galimybė paties tėvams spręsti, kokius filmus gali žiūrėti jų vaikai iki 16 metų.

Atsižvelgus į Kino įstatymo pataisas, keičiamos „N-7“, „N-13“ ir „N-16“ filmų indeksavimo formuluotės. Pagal naują tvarką, jaunesnius nei atitinkamai 7, 13 ar 16 metų žiūrovus į seansus galėtų palydėti jų tėvai ar kiti suaugę asmenys. Taip atsisakoma vienpusio draudimo žiūrėti filmus jaunesniems nei nurodyta.

„Šeimos gyvenimas ir laisvalaikio leidimas – pačios šeimos reikalas. Įstatymai turėtų kuo mažiau kištis į privatų gyvenimą ir netrukdyti tėvams kartu su vaikais planuoti laisvalaikio. Yra ne vienas atvejis, kai vienas vaikams skirtas filmas žymimas „N-7“, o kitas kažkodėl – jau „N-13“. Priėmę pataisas gerokai sumažintume paskatas siųstis ir žiūrėti nelegalias filmų kopijas“, – sakė pataisų autorius Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys R. Šimašius.

Liberalo manymu, filmų indeksavimas turėtų išlikti tik kaip rekomendacija.

LRS informacija

Komentarai