fbpx
Naujienos, Užsienio kino filmai

Sėkmei pasmerktas filmas „Hobitas: nelaukta kelionė“ startuoja tūkstančiuose planetos kino teatrų

Kadras iš filmo „Hobitas: nelaukta kelionė“„ACME Film“ archyvas.
Kadras iš filmo „Hobitas: nelaukta kelionė“
„ACME Film“ archyvas.


Pagaliau atėjo Peterio Jacksono, „Žiedų valdovo“ kino trilogijos ir Johno Ronaldo Reuelio Tolkieno kūrybos gerbėjų ilgai laukta diena – į kino teatrus atkeliavo naujasis epas „Hobitas: nelaukta kelionė“ (angl. „The Hobbit: An Unexpected Journey“), pradedantis dar vieną nuotykių magiškame pasaulyje kupiną trilogiją.

Kaip pranešė Thewrap.com, jau dabar akivaizdu, kad J.R.R.Tolkieno romanas „Hobitas“ taps didžiausios sėkmės kino pasaulyje sulaukusiu Anglijos rašytojo kūriniu. Prognozuojama, kad pirmoji „Hobito“ trilogijos dalis „Hobitas: nelaukta kelionė“ surinks daugiau lėšų nei bet kuris iš „Žiedų valdovo“ istorijos filmų.

Tam įtakos turės didžiulis gerbėjų nekantrumas ir žymiai išplėsta tarptautinė rinka, tad skaičiuojama, kad naujasis Viduržemės epas ir trys „Hobito“ filmai gerokai perkops 3 mlrd. JAV dolerių, kuriuos visame pasaulyje surinko filmai apie „Žiedų valdovą“, ribą. Vien JAV šį savaitgalį „Hobitas: nelaukta kelionė“ bus rodomas daugiau kaip 4 tūkst. kino teatrų. Tiesa, kino ekspertai nurodo, kad ne visi filmo „Hobitas: nelaukta kelionė“ žiūrovai suplūs į kino teatrus pirmąjį savaitgalį. P.Jacksono ir  J.R.R.Tolkieno darbų aistruoliai yra gerokai santūresni nei tokių filmų kaip „Saulėlydžio“ saga ar „Bado žaidynės“ gerbėjai ir mielai keliauja filmo žiūrėti net ir praūžus atidarymo savaitgaliui, tad net po jo laukiama didžiulio susidomėjimo šia juosta.

Thewrap.com nurodo, kad „Hobitas: nelaukta kelionė“ turėtų tapti geriausiai startavusiu gruodžio mėnesio filmu visoje kino istorijoje. Iki šiol lyderiu buvo 2007-ųjų filmas „Aš esu legenda“, surinkęs 77,2 mln. JAV dolerių, antroje vietoje sekė 3D formatu rodytas garsusis Jameso Camerono „Įsikūnijimas“ su 77 mln. JAV dolerių.

Filmas „Hobitas: nelaukta kelionė“ ne tik pradeda naująją „Hobito“ trilogiją, bet ir pristato kino mėgėjams iki šiol nematytą, naują kino formatą. Išskirtiniuose kino teatruose žiūrovai išvys juostą su nauja HFR 3D technologija, leidžiančia matyti net 48 kadrus per sekundę, kas yra dvigubai daugiau nei įprastas kino standartas. Šia naujove P.Jacksonas ir jo komanda griauna daugiau nei 80 metų kine galiojantį 24 kadrų per sekundę greičio standartą. Taigi filmo „Hobitas: nelaukta kelionė“ žiūrovų laukia dvigubai geresnis, intensyvesnis ir švaresnis vaizdas bei garsas, garantuojantys absoliučiai naujus įspūdžius kino salėje. „Mano nuomonė, fantastika kine turėtų būti reali tiek, kiek tik tai įmanoma“, – yra sakęs režisierius P.Jacksonas.

Beje, šią savaitę paaiškėjo, kaip kino pasaulyje pasidalijo Šiaurės Amerikos kino kritikų simpatijos. Filmas „Hobitas: nelaukta kelionė“ buvo įvertintas net keturiomis „Kritikų pasirinkimo“ apdovanojimų nominacijomis. Naujasis P.Jacksono filmas varžysis geriausios meno režisūros, geriausio kostiumų dizaino, geriausio grimo ir geriausių vaizdo efektų kategorijose. „Kritikų pasirinkimo“ apdovanojimų laimėtojai bus paskelbti sausio 10 dieną.

Primename, kad Lietuvos žiūrovai gali naršyti specialioje filmo svetainėje http://www.hobitas.lt/, kur jų laukia vaizdo medžiaga ir karščiausios filmo naujienos.

Fantastikos mėgėjai filmą „Hobitas: nelaukta kelionė“ Lietuvoje išvys jau šį penktadienį – gruodžio 14 dieną.

 

Filmo „Hobitas: nelaukta kelionė“ lietuviškai titruotas anonsas:

„ACME Film“ informacija.

Komentarai