fbpx
filmai (Kinomaistas.lt), Kinomaistas.lt archyvas

Senis / Oldboy, 2013

2003 metais pasirodęs Pietų Korėjos režisieriaus Park Chan-wook filmas „Senis“ („Oldboy“) kaip mat įgijo moderniosios kino klasikos statusą. Tik laiko klausimas, kada šį mistikos kupiną daugiaubraunį aštraus siužeto trilerį lokalizuoti ryšis amerikiečiai. Telieka džiaugtis, jog šio darbo ėmėsi vienas stipriausių JAV kino kūrėjų.

Tokiais filmais kaip „Do the right thing“ ir „25th Hour“ kino gurmanų simpatijas pelniusi autorinio kino ikona Spike Lee pirmąkart savo gerbėjų teismui pateiks filmo perdirbinį. Prie filmo scenarijaus dirbo Markas Protosevichas, filmu „Celė“ jau merkęs plunksną į panašios tekstūros rašalą.

„Senis“ pasakoja istoriją apie užtikrintais žingsniais karjeros laipteliais šuoliuojantį reklamos verslo atstovą, kuris vieną rytą pabunda aklinai užbarikaduotame svetimame, prabangiame jo socialinį statusą atitinkančiame kambaryje. Atrodo, kas čia tokio, tačiau šiame penthause vyriškis turės praleisti artimiausią savo gyvenimo dvidešimtmetį. Maža to – pasmerkdami kalinį dar didesnėms dvasinėms kančioms, siaubingą planą sukurpę pagrobėjai savo aukai net nesiteikė paaiškinti šio siaubingo poelgio motyvų.

Pagaliau atsidūręs laisvėje kalinys užsidega noru nuplauti prarastojo laiko sielvartą skriaudėjų krauju. Prasideda medžioklė – tačiau, ar vyras tikrai laisvas, o gal tai – finalinė niekšų sukurpto plano dalis?

 

Filme vaidina: Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Samuel L. Jackson ir kt.

Pasaulinė premjera – 2013 m. spalio 10 d.

Premjera Lietuvoje – 2013 m. lapkričio 29 d.

Filmo žanras – veiksmo, drama, mistinis

Komentarai