fbpx
Naujienos, Scanorama

Sergejus Loznica Vilniuje pristatė savo filmą „Nuolankioji“

Filmo „Nuolankioji“ premjera

Penktadienio vakarą „Scanoramoje“ vyko ukrainiečių režisieriaus Sergejaus Loznicos filmo „Nuolankioji“ premjera. Prieš seansą režisierius su gerbėjais susitiko „Kino klubo“ diskusijoje, kurioje, talkinant Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorei Natalijai Arlauskaitei, papasakojo apie savo kūrybos vingius ir filosofiją.

„Į Lietuvą keliems mėnesiams grįžtu kasmet, nes prie visų mano filmų savo darbu prisideda Lietuvos kino industrijos profesionalai. Mano komanda Lietuvoje kasmet vis auga, todėl man visuomet malonu čia grįžti“, – kalbėjo S. Loznica.

Bendro Prancūzijos, Vokietijos, Nyderlandų ir Lietuvos darbo kūrybinėje grupėje – gausu puikiai pažįstamų lietuvių vardų. Filmą montavo Danielius Kokanauskis, garso režisūra rūpinosi nuolat Lietuvoje gyvenantis Vladimiras Golovnickis, režisieriui aktorių atrankoje talkino Giedrius Tamoševičius, filmą prodiusuoja už sėkmingų tarptautinių ryšių plėtojimą Sidabrinės gervės apdovanojimą pelniusi prodiuserė Uljana Kim.

Natalija Arlauskaitė ir Sergejus Loznica

Į „Nuolankiosios“ premjerą gausiai rinkosi žinomi Lietuvos kultūros atstovai, kurių gretose – kino, televizijos ir teatro aktorius Juozas Budraitis, aktorė Nijolė Narmontaitė, režisierius Ignas Jonynas, Seimo narys konservatorius operos solistas Vytautas Juozapaitis, režisierė Giedrė Žickytė, kino kritikė Izolda Keidošiūtė ir kiti. Filmą pažiūrėti atėjo ir „Scanoramos“ konkursinės programos režisieriai bei komisijos nariai.  

„Nuolankioji“ – tai kafkiška kelionė po šiuolaikinės Rusijos pasąmonę, pilną žiaurumo, absurdo ir vidinių prieštaravimų. Istorija pasakoja apie moterį iš mažo Rusijos miestelio. Bausmę kalėjime atliekančiam vyrui ji išsiunčia paketą, kuris netikėtai grįžta su prierašu „grąžinti siuntėjui“. Nesuprantanti grąžinimo priežasties, moteris ryžtasi keliauti į tolimame šalies užkampyje esantį kalėjimą ieškoti teisybės. Kaip teigia pats S. Loznica, prireikė kelerių metų, kol pavyko sudėlioti visą istoriją, tačiau vaizduojamos herojės portretas jam buvo ryškus nuo pat pradžių – stoiška ir bejėgiška moteris filme nė karto nenusišypso.

Filmo anonsas:

„Scanoramos“ lankytojai Kaune filmą „Nuolankioji“ galės išvysti lapkričio 18 dieną. Nuo lapkričio 24 dienos filmas „Nuolankioji“ keliauja į Lietuvos kino teatrų repertuarus. Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyksta lapkričio 9–26 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Komentarai
Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.