fbpx
Naujienos

Serialo „Jeloustounas“ žvaigždė Kevinas Kostneris grįžta į kino teatrus

 
Kadras iš filmo „Horinzontas“

Nors „Jeloustouno“ gerbėjai vis dar gedi, kad serialas baigėsi, ir kai kuriems žiūrovams nežmoniškai trūksta Kevino Kostnerio nepamirštamame kaubojaus Džono Datono vaidmenyje, jų visų laukia gera žinia. Sparčiai artėja šio aktoriaus prodiusuotos filmų franšizė „Horizontas: Amerikos saga“ pasirodymas.

Šį vasarį paviešintas anonsas atskleidė, kas aktoriaus K.Kostnerio laukia „podatoniškoje“ eroje, ir ši – tikrai ne mažiau įspūdinga. Naujasis kūrinys vadinamas „trijų valandų vesternu“, o šios trys valandos apima tik pirmąją filmo dalį. Abu „Horizonto“ filmai, kurie debiutuoja šią vasarą, bus bendra nepamirštama šešių valandų kino patirtis. Ši saga taikosi tapti vienu žiūrimiausių vasaros filmų ir planuoja įspūdingus pajamų rekordus.

Štai visa, ką jau žinome apie naują, plačių užmojų K. Kostnerio projektą:

Kada?

„Horizonto“ filmai šiais metais pasirodys vienas po kito. Pirmasis kino teatrus pasieks šių metų birželio 28 d., o antrasis pasirodys po kelių savaičių, rugpjūčio 16-ąją. Nors iš pradžių „Horizontas“ buvo planuotas rodyti keturiomis filmų serijomis,  franšizė dabar tai vadina „dviejų dalių kino renginiu“. Ar planuojami tolesni filmai, paaiškės vėliau.

K. Kostneris balandį pasidalijo žinia, kad šiemet filmas bus pristatytas nekonkursinėje prestižinio Kanų kino festivalio programoje gegužės 19 dieną.

„Norėčiau padėkoti Kanų festivaliui už tai, kad į šių metų programą įtraukė mano filmą „Horizontas, Amerikos saga“, – rašoma aktoriaus išplatintame pranešime. –  Praėjo 20 metų, kai turėjau malonumą čia būti. Laukiau tinkamo laiko sugrįžti, ir didžiuojuosi galėdamas pasakyti, kad šis laikas atėjo.” K.Kostneris paaiškino, kad  „Horizontas: Amerikos saga“ yra istorija, prasidėjusi prieš 35 metus: „Ir aš neįsivaizduoju geresnės vietos nei Kanai, kur galėčiau pasauliui atskleisti tokio nuostabaus nuotykio rezultatą. Prancūzai visada rėmė ir labai tikėjo filmų kūrimu, taip ir aš tikiu savo filmu.“’

Kadras iš filmo „Horinzontas“

Apie ką filmas?

Šiuo metu gana nedaug žinoma apie filmų siužetą. Remiantis oficialiu pranešimu, šią sagą kartu parašė K. Kostneris ir Jonas Bairdas. Jie apdainuoja Laukinių Vakarų arba, kaip autoriai vadina, senųjų Vakarų iliuzijas, kai šalis buvo laimėta ir prarasta, aplaistyta daugelio žmonių krauju, prakaitu ir ašaromis. Filmas aprėpia ketverius Amerikos pilietinio karo metus, 1861–1865 m. Ambicingas K. Kostnerio kino nuotykis žiūrovus ves į emocingą kelionę per šalį, kariaujančią su pačia savimi, per šeimų, draugų ir priešų patirtis, siekdamas atrasti, ką iš tikrųjų reiškia būti Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.”

Ši „tikrososios Amerikos“ ir vesternų teritorija yra labai gerai pažįstama aktoriui, prodiuseriui ir režisieriui K. Kostneriui. Jo vardas neatskiriamas nuo vieno populiariausių televizijos serialų  „Jeloustouno“, jis 1991-aisiais pelnė du „Oskarus“ Geriausio režisieriaus ir Geriausio aktoriaus kategorijose už pilietinio karo dramą „Šokis su vilkais“ („Dances with Wolves“), jis režisavo bei vaidino 2003 m. vesterne „Bekraštės prerijos“ („Open Range“).

Kadras iš filmo „Horinzontas“

Kieno ambicijos ir pinigai?

Taip, taip. Pats K. Kostneris eina „va bank“ ir rizikuoja nuosavais pinigais. Jis įkeitė nuostabų sklypą Santa Barbaroje, Kalifornijoje, kur ketino statyti savo paskutinį namą: „Padariau tai negalvodamas, ir tuo, švelniai tariant, išverčiau iš kojų savo buhalterį. Tačiau tai mano gyvenimas. Aš tikiu šia istorija, tikiu šia idėja“.

Pirmasis tradicinio vesterno scenarijaus variantas buvo parašytas dar 1988 metais, bet  tada nieko nepavyko įtikinti imtis šio projekto. „Po aštuonerių metų vėl pradėjau galvoti apie šitą istoriją, pradėjau ją rašyti su partneriu. Galiausiai atsirado keturi scenarijai. Taigi viską iš 1988 m. sukūriau atvirkštine tvarka. Maniau, šįkart tikrai pavyko gerai, tačiau vis tiek niekas nenorėjo šios idėjos įgyvendinti, – pasakojo K.Kostneris. – Nežinau kodėl, bet šios minties nepaleidau, triskart per savo karjerą bandžiau ją realizuoti, ir dabar vėl – nė nemirktelėjau. Tai jau ketvirtas ir paskutinis kartas.“
 
K. Kostneris šįkart skyrė milžiniškas asmenines lėšas, pats yra scenarijaus autorius, režisierius, prodiuseris ir aktorius. Akivaizdu, tai yra jo gyvenimo projektas. „Niekada daugiau to nedarysiu“, – nusijuokė jis. – Niekada po šitų dviejų filmų neįmerksiu savo sušiktų pinigų kitam filmui.“
 
Tai nėra visiška tiesa, nes K. Kostneris filmus vertina kaip vertingą riziką: „Aš lošiu iš meilės istorijai. Tam tikra prasme, lošiu iš žmonių. Negaliu priversti jų eiti į kino teatrą, bet jei jie ten pateks, stengsiuosi jais kuo geriau pasirūpinti. Aš galbūt tai galiu“.
 
Žurnalui „People“ jis prisipažino, kad šitie filmai buvo pats sunkiausias dalykas, kurio jis kada ėmėsi, bet jie yra būtent tai, ką jis visada norėjo daryti: „Per savo karjerą stengiausi rinktis ne tai, kas tuomet buvo populiaru. Kūriau filmus, kuriuos norėjau kurti.”
Kadras iš filmo „Horinzontas“
 
Kas vaidina?
 
Žinoma, K. Kostneris atlieka pagrindinį vaidmenį abiejose filmo dalyse. Sagoje taip pat vaidina aktoriai Sienna Miller, Samas Worthingtonas, Ella Hunt, Willas Pattonas, Luke’as Wilsonas, Isabelle Fuhrman, Thomas Hadenas Churchas, Michaelas Rookeris, Glynnas Turmanas, Kathleen Quinlan ir Giovanni Ribisi.
 
Filme pasirodys ir K. Kostnerio sūnus Hayesas. „Jis labai geras, – 2022 metais žurnalaui „People“ sūnų gyrė Amerikos garsenybė. – Jam tik13 metų, filmo scenarijus yra už jį vyresnis.“
 
Kiek vėliau K. Kostneris atskleidė, kaip iš tikrųjų sūnus gavo šį vardą. „Pavadinau jį pagal personažą, kurį vaidinu šiame filme“, – šį balandį leidiniui ET pasakojo K.Kostneris. Sagos herojus vadinasi Hayesas Ellisonas, štai kodėl sūnus pavadintas Hayesu. – Taigi stebėjau, kaip jis auga ir galvojau: „Nagi, žmogau, pagaliau susiimk ir sukurk šį filmą“.
 
Pirmosios žinios apie artėjančią “Horizonto” premjerą tarpatautiniame Kanų festivalyje gegužės 19 d. tiesiog stulbina ir verčia manyti, kad tai gali tapti bene ambicingiausiu kitąmet 70-metį švęsiančio K. Kostnerio projektu. Tai bus lyg kartą gyvenime aukojama asmeninė auka Amerikos istorijai ir kinematografijai. Tai – lyg vieno žmogaus meistriškumo ir patirties “gulbės giesmė”.  Panašu, šią vasarą mūsų laukia kai kas tikrai ypatingo.
 
Filmo anonsas: 

Komentarai