fbpx
Naujienos, Šeršėliafam

„Šeršėliafam“ festivalio filmas „Tikras grožis“ – iš jausmų voratinklių nupinta meilės istorija

Kadras iš filmo „Tikras grožis“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Tikras grožis“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ kviečia žiūrovus pasinerti į prieštaringų jausmų verpetą Aasne Vaa Greibrokk dramoje „Tikras grožis“ (Alt det vakre, 2016). Pirmasis ilgametražis jaunos norvegų režisierės darbas – užtikrintas debiutas, kuriame nebijoma kelti fundamentalių klausimų apie meilę, ieškant atsakymų į klausimus, kas žmones išlaiko daugybę metų kartu ir kas galiausiai juos išskiria?

Nuo skausmingo Saros (Ann Eleonora Jørgensen) ir Deivido (Magnus Crepper) išsiskyrimo praėjo jau dešimt metų. Sara aplanko buvusį mylimąjį jo vasarnamyje, ketindama padėti jam baigti rašyti pjesę, tačiau sužinojusi, jog kūrinys sukasi apie jų ilgus ir sudėtingus santykius, ima reikalauti atsisakyti šio sumanymo.

Sara ir Deividas buvo viena iš tų porų, kurie nepajėgė būti atskirai, bet būdami kartu varė vienas kitą iš proto. Įstrigę paradoksų voratinkliuose jie pykosi, dažnai nesugebėjo priimti vienas kito trūkumų, tačiau tuo pat metu vienas iš kito reikalavo besąlygiškos meilės.

Filme regime tris poras, įkūnijamas vis kitų aktorių įvairiais jų gyvenimo periodais – dvidešimties, trisdešimties ir keturiasdešimties metų. Deivido rašoma pjesė tampa rėmais, leidžiančiais pažvelgti į poros gyvenimą skirtinguose santykių raidos ir brandos etapuose, stebėti, kaip bėgant metams keičiasi jų poreikiai, lūkesčiai ir problemos.

Filmo anonsas:

Ar po daugybės metų įmanoma atrasti vienas kitą iš naujo – ar Sarai ir Deividui pavyks suprasti savo santykius, geriau pažinti save pačius, drauge iš naujo perrašant savąją meilės istoriją, tik šįkart jau su humoru ir abipuse pagarba? „Tikras grožis“ – tai melancholiška, besibaigiančios vasaros nuotaikos persmelkta aistros, romantikos, nepasitenkinimo ir apgailestavimų kupinų santykių  studija, kelianti drąsius klausimus ir nepateikianti paprastų, baigtinių atsakymų.

Filmas bus rodomas lapkričio 26, 29 ir gruodžio 3 d. kino teatre „Pasaka“. Daugiau informacijos www.serseliafam.lt ir www.kinopasaka.lt

Komentarai