fbpx
Festivaliai, Naujienos, Šeršėliafam

„Šeršėliafam“ programoje galėsite išvysti „Gotham“ apdovanojimų lyderį, filmą „Paauglės dienoraštis“ –

Kadras iš filmo „Paauglės dienoraštis“
Kadras iš filmo „Paauglės dienoraštis“

Nepriklausomų filmų apdovanojimai „Gotham“ oficiliai nėra laikomi tiesioginiais „Oskarų“ šaukliais, bet tendencija, kad juose puikiai įvertinti filmai nelieka nepastebėti ne tik kino kritikų, bet ir kino akademijos apdovanojimus dalinančios komisijos, yra gerokai įsitvirtinusi. Režisierės Marielle Heller romantinė drama „Paauglės dienoraštis“, kurią Lietuvos žiūrovai galės švysti tarptautinio moterų filmų festivalio „Šeršėliafam“ metu, 25-uosiuose  „Gotham“ apdovanojimuose pelnė daugiausiai nominacijų, tarp kurių – geriausio filmo, geriausio scenarijaus, geriausios aktorės ir geriausio debiutuojančio režisieriaus kategorijos.

Filmo „Paauglės dienoraštis“ istorija pasakoja apie savęs ieškančią meniškos sielos paauglę, kuri įsimyli bohemiškos auros nuolat gaubiamos motinos draugą. Veiksmas vyksta hipiškose dainose įamžintame 1970-ųjų San Fransiske, kuriame, be gėlių plaukuose ir meilės, ore jau tvyro revoliucingos nuotaikos.  Be jau žinomų aktorių, Kristen Wiig ir Alexanderio Skarsgardo, filme pagrindiniame vaidmenyje pasirodanti Bel Powley apdovanojimuose buvo nominuota geriausios aktorės kategorijoje ir jau yra laikoma viena greičiausiai kylančių jaunų JAV kino žvaigždžių.

Į kovą su „Paauglės dienoraščiu“ su nominacijomis trijose kategorijose stoja Kanų kino festivalio ovacijas pelnęs filmas „Kerol“, kuris varžysis geriausio filmo, geriausio scenarijaus ir geriausio aktorės ( nominuota Cate Blanchett) kategorijose. Pagal Patricijos Highsmith romaną sukurtas filmas  pasakoja istoriją apie dviejų – jaunos ir vyresnio amžiaus – moterų romantiškus santykius 1950-ųjų Niujorke.

Didelio dėmesio „Gotham“ apdovanojimuose taip pat sulaukė Tomo McCarthy filmas „Spotlight“, pasakojantis apie „Boston Globe“ reporterių komandą, kuri tyrė Bostono arkivyskupijos vaikų tvirkinimo skandalą praėjusio dešimtmečio pradžioje. O Sean’o Bakerio filmas „Tangerine“, su istorija apie iš kalėjimo išėjusios transeksualę ir jos draugę, Kalėdų išvakarėse ieškančias pirmąją išdavusio vaikino, nominuotas geriausio filmo ir debiutuojančių aktorių kategorijose.

Praėjusiais metais dalis „Gotham“ apdovanojimų nominantų laimėjo ir „Oskarus“: „Žmogus-paukštis“ tapo geriausiu filmu, „Kino pavasaryje“ rodytas „Pilietis Edvardas Snowdenas“ – geriausiu dokumentiniu filmu. Geriausios aktorės titulą pelnė Julianne Moore už vaidmenį „Vis dar Elis“, o geriausia antrojo plano aktore pripažinta Patricia Arquette už vaidmenį Richardo Linklaterio filme „Vaikystė“.

Apdovanojimų nominantus atrinko kino kritikų, žurnalistų, festivalių organizatorių ir kino kuratorių komisija. Atskira žiuri komisija, sudaryta iš kūrėjų, režisierių, aktorių, prodiuserių, redaktorių ir kitų, tiesiogiai dalyvaujančių kuriant filmus, nulems galutinius „Gotham“ apdovanojimų laimėtojus, kurie bus paskelbti lapkričio 30 d.

Filmą „Paauglės dienoraštis galėsite pamatyti Tarptautiniame moterų filmų festivalyje „Šeršėliafam“ jau gruodžio 3-13 dienomis Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose, Mažeikiuose, Gargžduose bei Varėnoje. Festivalio abonementus jau galima įsigyti kino teatro „Pasaka“ kasoje. Paskelbus festivalio filmų programą, 16 Eur kainuojantį abonementą bus galima iškeisti į penkis bilietus į pasirinktus seansus.

https://www.youtube.com/watch?v=W8CELlMm02w

Komentarai