fbpx
Kino gidas, Šeršėliafam

ŠERŠĖLIAFAM`16 dienoraštis: „Sakromontė“ – genties išminčiai

Kadras iš filmo „Sakromontė“ Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kadras iš filmo „Sakromontė“
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Taip, nusikelkime į pietus ir ritmingai trepsėdami pasinerkime į Sakromontės vietovės flamenko atlikėjus: gitaristai, šokėjai ir dainininkai. Tai dokumentinis filmas apie Sakromontės regiono Ispanijoje gyventojus, puoselėjančius ilgametę flamenko tradiciją.

Net ir ne dokumentikos gerbėjus šis filmas privers trepsenti kulnais kino teatro kilimą. Sakromontės regiono gyventojai – tai senjorai, kurie pasakoja, kaip pramoko šokio, dainavimo ar tiesiog flamenko išraiškos meno. Kol tėvai dirbdavo, maži vaikai ieškodavosi užsiėmimo patys. Taip daugelis atrado šokį, kiti – dainą. Viskas vykdavo stebint: vaikai kopijuodavo suaugusiųjų šokėjų judesius, mėgindavo atkartoti balso tembrą, dainavimo manierą. Taip pamažu kiekvienas Sakromontės regiono flamenko atlikėjas išvystė savitą stilių.

Filmas gražiai pastatytas, pateikiamas kiekvieno pasakotojo individualus pasirodymas. Ši pietiečių kultūra labai gentiška, tad pasirodant vienam atlikėjui jaučiamas stiprus kitų palaikymas. Čia, Sakromontės regione, šoka ne tik jaunimas, bet ir senjorai bei vaikai. Žiūrovas gali stebėtis apkūnių senyvų moteriškių charizma joms bešokant, jų ekspresyvumu gestikuliuojant – gracija ir aistra vis dar sklinda iš jų, kad ir kokio amžiaus jos bebūtų. Filme išvysite šokančias bei dainuojančias ne tik moteris, bet ir vyrus. Pasakojami prisiminimai nukelia į jų praeitį ir tu jautiesi genties dalimi.

Filmo anonsas:

Paengė Agota Zdanavičiūtė

Komentarai