fbpx
Naujienos, Siaubo filmai

Šėtono prakeiksmas siaubo trileryje – „Įšventinimas“

Kadras iš filmo „Įšventinimas“
„Garsų pasaulio įrašai“

Nuo vasario 24 dienos kino teatruose – siaubo filmų meistro Kristoferio Smith naujausias, šėtoniško prakeiksmo kupinas filmas „Įšventinimas“.

Filmas nukels žiūrovus į bauginantį ir paslaptingą religinio kulto pasaulį. Paslaptinga kunigo mirtis, sluoksnis po sluoksnio atskleidžia kruvinas religines apeigas, šventvagystes kurios giliai palikusios savo pėdsaką šimtamečiame Škotijos vienuolyne. Čia atsiveria ir seniai palaidotos praeities žaizdos. Kino juostoje meistriškai dedamas lygybės ženklas tarp tikėjimo, baimės, paslapties ir nuolat patiriamo siaubo. Nuo kaklo iki pirštų galiukų išteptas krauju vienuolės abitas – ženklas įsikūnijusio šėtono, drąsiai vaikštančio vienuolyno koridoriais.

„Niekada nesijaučiu taip išsigandęs, kaip įėjęs į bažnyčią ar šventyklą. Religinės vietos – visada kupinos kažkokios antgamtinės paslapties, kurios nepaaiškinsi jokia logika. Tai norėjosi perteikti ir filme „Įšventinimas“. Pagrindinė filmo herojė Greis (akt. Jena Malone) nori išsiaiškinti kas nutiko jos broliui pasitelkdama logiką, tačiau pamažu loginiai atsakymai dingsta, kur galiausiai ji priversta susidurti su savo praeitimi“, –   pasakoja kino juostos režisierius K. Smith apie šio filmo atsiradimą.

 

Režisierius ir pagrindinio vaidmens atlikėja Jena Malone – atviri viena galingiausių scenų filme – baltas vienuolės abitas, įšventinimo ceremonijoje, apipiltas krauju. Pasak J. Malone  – kraujas viena galingiausių esybių, jame slypi daug jėgos ir paslapties, tai gyvybės ir mirties simbolis. „Vaikščioti apsipylus krauju – psichologiškai įdomi patirtis. Akimirka, kai mane gulinčia kryžiumi neša vienuolės iškėlusios ant savo rankų prie altoriaus, įsirėš man į atmintį ilgam, tai žodžiais nepaaiškinamas jausmas“, – pasakoja pagrindinio vaidmens atlikėja.

Filmo anonsas:

„Garsų pasaulio įrašai“

Komentarai