fbpx
Pokalbiai, Shooting Stars

„Shooting Stars 2015“. Joachimas Fjelstrupas – sėkmės lydimas jaunas aktorius

Aktorius Joachimas Fjelstrupas Shooting Stars archyvas
Aktorius Joachimas Fjelstrupas Shooting Stars archyvas
Aktorius Joachimas Fjelstrupas
Shooting Stars archyvas

Joachimas Fjelstrupas – šviesiaplaukis danas, kurio paraudusios akys ir griežtas veidas sulaukia daug dėmesio internetinėje erdvėje. Eiko Skaløe vaidmuo filme „Itsi Bitsi“ (2014 m.) jam yra pirmasis kine, taip pat – ir laimingas. Būtent po šio filmo aktorius apdovanotas „Shooting Stars“ prizu Berlyno kino festivalyje.

Dėl kokių priežasčių tau vieni vaidmenys atrodo įdomesni už kitus?

Dėl prieštaravimų. Tai labai paprastas atsakymas. Tai pirmas dalykas, ko išmokstame dramos mokykloje. Bet kartu, tai ir tiesa. Tikri žmonės niekada nėra vienpusiški. Tarkime, Eiką žmonės, kurie jį pažinojo, apibūdino kaip nesocialių ir kartu „klasės klouną“. Jis negerbė visuomenės nustatytų normų, bet taip pat jis priėmė ir gerbė bausmes, skiriamas jam. Jis norėjo išlaisvinti ir liberalizuoti meilės koncepciją, bet kartu pats geidė labai tradicinių santykių su Iben. Taigi jis pats buvo pilnas prieštaravimų ir tai padarė jo gyvenimą viena ištisine kova. Tai buvo įdomu vaidinti.

Su kokiais sunkumais susidūrei kurdamas šį vaidmenį?

Aš prisimenu, kad Rie Hedegaard (aktorių atrankos vadovė), kai pradėdavau vaidinti „per daug gerą vaikiną“, vis man primindavo: „Eikas turi būti tas vaikinas, kurio visi klausosi.“ Be to, mano kūno kalba uždaresnė nei Eiko, taigi aš tiesiogine to žodžio prasme turėjau išmokti užimti daugiau vietos kambaryje. Reikėjo priprasti prie daugiau dalykų, pavyzdžiui, yra scena, kur Eikas ateina pas merginą į svečius ir ganėtinai greitai pradeda iš jos tyčiotis, kabinėtis. To filmavimo metu režisierius vis sušukdavo: „Nustok būti geras, nekęsk jos.“ Supratau, kad tai reikalinga filmui, bet kartu niekaip negalėjau išmesti minčių iš galvos: „Ar tai išvis turi prasmę?“ Aš ką tik ją sutikau, kodėl turiu šitaip jos nekęsti? Bet Rie buvo labai nuostabi ir, kai reikėdavo, „įvesdavo“ mane į šį vaidmenį.

Aktorius Joachimas Fjelstrupas Shooting Stars archyvas
Aktorius Joachimas Fjelstrupas
Shooting Stars archyvas

Ar turi ką nors bendro su Eiko personažu?

Labai daug. Manau, kad svarbiausias dalykas, kuris mus sieja, yra tai, kad abu buvome mokykloje berniukai, kurie subrendo paskutiniai. Tiesiogine to žodžio prasme. Eikas buvo septyniolikos, o atrodė kaip dvylikos. Taip pat buvo ir man. Aš mokykloje pasilikau metams tik tam, kad universitete nebūčiau mažiausias vaikinas. Ir prisimenu, kaip stengdavausi būti labai juokingas, daryti keistus dalykus tik tam, kad išsiskirčiau iš minios ir iš manęs niekas nesityčiotų. Tokios patirtys labai pravertė kuriant Eiko vaidmenį. Jis buvo mažas ir vis kovojo dėl to, kad išsiskirtų. O aš galų gale išaugau, gal net per didelis ir dabar mano galva dažnai užkliūna už įvairių dalykų.

Kaip manai, ar norint būti pastebėtam kine užtenka tik talento?

Iš tiesų nei neįsivaizduoju. Aš kino industrijoje esu dar naujokas. Bet įsivaizduokime, kad esu ekspertas. Manau, kad sėkmė yra esminis dalykas, po to seka sunkus darbas ir tik tuomet talentas. Daugelis aktorių ir sukasi šiame rate. Niekaip negaliu patikėti sėkme, dėl kurios gavau Eiko vaidmenį. Šis filmas buvo planuojamas dešimt metų ir jį pradėjo filmuoti kaip tik tuo metu, kai baigiau aktorių mokykla. Tai tikra sėkmė! Ir kaip tik šį filmą režisuoja fenomenalus režisierius, kuris dažnai atrenka nepatyrusius ir niekam nežinomus aktorius. Vėl gi – sėkmė. Ir šis vaidmuo buvo kaip tik man. Trečią kartą sėkmė. O jei rimtai, aš tikrai jaučiuosi labai sėkmingas ir tai iš kitos pusės yra nesąžininga. Taigi aš stengiuosi daug dirbti, kad būčiau nusipelnęs tos sėkmės. O po to tikiuosi, kad man vėl pasiseks.

Daugiau nuotraukų su „Shooting stars 2015“ nugalėtojais galite rasti mūsų „Facebook“ paskyroje.

„Shooting Stars 2015“ prizininkas Joachimas Fjelstrupas

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.