fbpx
Pokalbiai, Shooting Stars

„Shooting Stars 2015“. Moe Dunfordas – vikingas, pastebėtas ir įvertintas Europos kino kritikų

Aktorius Moe Dunfordas Shooting Stars archyvas
Aktorius Moe Dunfordas
Shooting Stars archyvas

Moe Dunfordas – šmaikštuolis iš Airijos arba Aethelwulfas iš serialo „Vikingai“ (Vikings, 2013). Už psichinę negalią turinčio Patricko Fitzgeraldo vaidmenį filme „Patriko diena“ (Patrick‘s Day, 2014) vaikinas apdovanotas „Shooting stars“ prizu Berlyno kino festivalyje. Kviečiame susipažinti su žodžio kišenėje neieškančiu ir pagal Vestsaido istoriją gyvenančiu M. Dunfordu.

Kada supratai, kad nori tapti aktoriumi?

Mokykliniame „Vestsaido istorijos“ (West Side Story, 1961) pastatyme vaidinau Riffą. Po pasirodymo supratau, kad man užtenka mokytis, norėjau kelti sau iššūkius, ieškoti kažko kito. Tad Dubline dalyvavau atrankoje į „Dublins temple bar“ kultūros ir kūrybiškumo padalinį ir patekau į dieninį kursą. Tai tiek.

Kaip renkiesi vaidmenis?

Galimybė atrasti bendrų bruožų su kuriamu personažu, ar atrasti būdų, kaip su juo supanašėti – tai mane žavi. Kartais man vaidmuo būna įdomus vien dėl to, su kokiais gyvenimo iššūkiais tenka susidurti jį kuriant. Kartais vien dėl to, kaip į juos reaguoja kiti žmonės, ar kaip jie patys reaguoja į aplinkinius ir jį supantį pasaulį. Jei vaidmuo man priimtinas, jis tiesiog „iššoksta“ iš scenarijaus puslapių man į rankas.

Su kokiais sunkumais susidūrei kurdamas Patriko vaidmenį?

Man atliekant Patriko vaidmenį svarbiausia buvo išlaikyti pagarbą žmonėms, kurie iš tiesų serga psichinėmis ligomis. Pagrindinis tikslas buvo kiek įmanoma labiau nepakeisti tos realybės, kurioje gyvena Patrikas. Juk kova su suvaržymais, su kuriais jis susiduria dėl savo ligos, ir apibrėžia tai, kas jis yra.

Kaip ruošeisi šiam vaidmeniui?

Ruošiausi savaip ir to nenorėčiau pasakoti. Tiesiog skaitant scenarijų man jau viskas buvo aišku, kad Patriko vaidmuo turėtų būti labai nuoširdus.

Ar turi „nusižiūrėjęs“ režisierių, su kuriuo norėtum dirbti ar savo mėgstamiausią kino žanrą?

Vieną kartą kartu su keletu jaunų kino kūrėjų iš Belgijos vykome į kino festivalį Prancūzijoje. Jie ką tik baigė kurti savo pirmąjį filmą, kalbėjomės apie žmones, kurie mus įkvepia. Mes visi turime žmonių į kuriuos norime lygiuotis ar iš jų mokytis. Man toks žmogus – Terry McMahonas (filmo „Patriko diena“ režisierius – aut. pastaba). Taip pat mane žavi Jane Campion, Nicolas Roegas, Peteris Weiris – jie visi yra tie, kurie įkvepia kitus jaunus žmones kurti ir tapti mokytojais kitiems. Tai mane ir žavi. Norėčiau tęsti savo kelionę kine ir kartu su įdomiais žmonėmis pasakoti įkvepiančias istorijas.

Ką reiškia būti jaunu aktoriumi šiuolaikinėje kino industrijoje?

Man yra tekę dirbti su aktoriais, kurie verkšlena ir inkščia, kad neva per šalta filmavimo aikštelėje, ar per ilgai reikia laukti pietų pertraukos. Kartais aktoriai gali išlepti dėl to, kad viskas lengvai gaunama.

Aktorius Moe Dunfordas Shooting Stars archyvas
Aktorius Moe Dunfordas
Shooting Stars archyvas

Pradėdamas savo aktoriaus karjerą vaidinau daugelyje pjesių, kur mažą pinigų sumą reikėdavo dalintis su visa kūrybine komanda, tačiau tik taip galėjau susikurti savo CV. Taip daro visi aktoriai. Tačiau yra tekę susidurti ir su tokiais, kurie turi planą B: pavaidinti kelerius metus ir, jei pasidaro per sunku, grįžti į darbą kontoroje. Aš tokios prabangos neturiu, daug kartų dėl to gailėjausi.

Aš, žinoma, nebuvau benamis ir nebuvau atsidūręs visiškoje neviltyje. Aš tiesiog ieškojau galimybių ir to vaidmens. Galų gale ta galimybė atėjo kartu su filmu „Patriko diena“. Kiekvienas aktorius, susiduriantis su kasdienybės sunkumais, turi tikėti, kad tinkamas žmogus (režisierius – aut. pastaba) ar pjesė laukia tavęs.

Kaip manai, ar kine užtenka tik talento?

Ir taip, ir ne. Tu turi turėti talentą, bet jei talentas būtų vienintelis svarbiausias elementas, tuomet visi talentingi aktoriai dabar būtų savo karjeros viršūnėse. Kiekvienas mes turime dar ir savo kažką ypatingo, išskiriančio.

Esi nominuotas „Shooting Stars“ apdovanojimui. Po truputį esi vis labiau pastebimas kino industrijoje. Turbūt pats laikas paklausti: kaip manai, iš ko susideda epitetas „žvaigždė“ ir ar norėtum būti taip vadinamas?

Ne, aš nenoriu būti vadinamas žvaigžde. Nes: „Kai esi Jet, tu esi Jet nuo pirmosios cigaretės iki mirties“. (Citata iš „Vest saido istorijos“ – aut. pastaba). Apibūdinimas „žvaigždė“ yra apie visumą, o aš tik noriu pasakoti istorijas.

Tu esi vaidinęs ir kine ir televizijoje. Kas tau arčiau širdies?

„Patriko dieną“ filmavome 16-ka įtemptų dienų, jos prabėgo tarsi viena. Aš mėgavausi atsakomybe, galimybe suartėti su visa kūrybine komanda ir tai atpirkdavo visas tas dienas, kai tekdavo filmuotis vienam. „Vikingų“ filmavimas yra lėtesnis – tai filmuojame, tai ne. Labai smagu, nes tuomet turiu laiko atsipalaiduoti ir įsijausti į savo vaidmenį. Nežinau… norėčiau abiejų ir filmo ir serialo mišinio.

Kokie tavo ateities planai?

Kovo mėnesį filmuosiuosi naujame airių filme. Po to grįšiu į serialo „Vikingai“ filmavimo aikštelę, filmuosime ketvirtąjį sezoną. Taip pat aš labai nekantrauju pradėti dirbti su kitu Terry filmu – „The Dancehall Bitch“ – tai bus kieta kalėjimo drama apie seksualumą, vyriškumą ir ką reiškia būti drąsiu.

Daugiau nuotraukų su „Shooting stars 2015“ nugalėtojais galite rasti mūsų „Facebook“ paskyroje.

„Shooting Stars 2015“ prizininkas Moe Dunfordas

Komentarai
Mėgstu kiną, nes jis man padeda bent akimirkai susikoncentruoti, išnykti iš tikra-netikra pasaulio ir padeda atrasti atsakymus į mano klausimus. O KINFO – erdvė, kurioje galiu dalintis tais atsakymais, kuriuos randu kine. Taip pat čia galiu ir bandau tobulėti ne tik kaip „man patiko – nepatiko“ pliurpėja, bet kaip argumentais ir įmantriomis frazėmis apsikausčiusi kino kritikė. Alfredas Hitchcockas yra pasakęs, kad filmo ilgis visuomet turi būti tiesiogiai proporcingas šlapimo pūslės ištvermei, o mano tikslas – rašyti tekstus taip, kad net ir labai norintys sisioti, neišbėgtų į tualetą tol, kol nepabaigtų skaityti mano teksto.