fbpx
Pokalbiai, Shooting Stars

„Shooting Stars 2015“. Natalia de Molina: apie sunkų darbą, sėkmę ir dėkingumą

Aktorė Natalia de Molina Shooting stars 2015 archyvas
Aktorė Natalia de Molina
Shooting stars 2015 archyvas

Pirmas pagrindinis vaidmuo filme „Užsimerkus gyventi paprasčiau“ (2013) pelnė jai geriausios jaunos aktorės titulą Gojos apdovanojimuose. Natalia de Molina neužmigo ant netikėtai atėjusios šlovės laurų ir toliau sunkiai dirba. Šiemet ji pristatys net keturis praėjusiais metais sukurtus vaidmenis.

Kada ir kaip supratai, kad nori tapti profesionalia aktore?

Visada tai žinojau. Kai pabaigiau vidurinę mokyklą ir turėjau priimti sprendimą, ko noriu gyvenime, turiu omenyje, turėjau pasirinkti savo kelią, aš pasirinkau aktorystę. Tai, ko visada norėjau. Laikiau stojimo į Dramos mokyklą egzaminą ir viskas prasidėjo.

Kas tau daro vaidmenį įdomiu?

Manau, požiūris į vaidmenį kaip į iššūkį. Išties nežinau, kas mane sudomina; tiesiog kartais kažką pajuntu skaitydama scenarijų. Leidžiu sau vadovautis instinktu, tai sunku paaiškinti. Jei turiu kažką atsakyti, galbūt… tikėjimas projektu, „balso“ suteikimas charakteriui, režisieriui, kolektyvui. Nežinau.

Su kokiais didžiausiais iššūkiais susidūrei kurdama Belénos personažą?

Manau, laikotarpio perteikimas, negyvenau šešiasdešimtaisiais. Tų laikų, Franko diktatūros, visuomenė labai skyrėsi nuo dabartinės – ypač kalbant apie moterų padėtį.

Ar yra režisierių su kuriais norėtum dirbti, ar žanrų, kuriuos norėtum išbandyti? Kodėl?

Norėčiau išmėginti visus žanrus ir dirbčiau su skirtingais režisieriais: tiek žinomais, tiek nežinomais. Taip pat norėčiau toliau dirbti su Davidu Trueba, nes būtent jis suteikė man pirmąją galimybę; jis man kaip tėvas pramogų verslo pasaulyje, tad visada būsiu laiminga dirbdama su juo.

Aktorė Natalia de Molina Shooting stars 2015 archyvas
Aktorė Natalia de Molina
Shooting stars 2015 archyvas

Ką reiškia būti jauna aktore šiais laikais? Papasakok apie savo laimėjimus ir iššūkius, su kuriais susiduri būdama jauna aktore savo šalyje.

Kino industrija mano šalyje šiuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Labai sudėtinga kurti filmus. Tai, žinoma, veikia visus taip pat ir aktorius. Nežinomi aktoriai turi mažai galimybių, niekas nėra nusiteikęs rizikuoti, tad labai sunku gauti vaidmenį. Man labai pasisekė. Gavau progą ir ja pasinaudojau. Esu čia… juk tai nuostabu, ar taip nemanote? Aš vis dar negaliu tuo patikėti.

Ar, tavo manymu, talentas yra svarbiausias sėkmę kino industrijoje lemiantis veiksnys?

Ne tik talentas, bet ir labai sunkus darbas. Manau, žinoma, privalai būti talentingas, bet taip pat turi labai sunkiai dirbti ir tobulinti savo įgūdžius. Pasaulyje yra milijonai talentingų aktorių, bet jei kliausiesi vien tuo, greičiausiai toli šioje industrijoje nenueisi. Turi siekti vis daugiau ir daugiau, niekada nesi išmokęs ir sužinojęs pakankamai. Tai taip tikra, kaip pats gyvenimas. Grįžtant prie klausimo, tam, kad būtum pastebėtas kino pasaulyje, nepakanka talento, žmonės kalba apie „X faktorių“, tai gali būti ir tai. Kažkas, ko negali paaiškinti. Bet tai tik mano nuomonė.

Kaip, tavo manymu, karjerą paveiks dalyvavimas „European Shooting Stars“ programoje?

Nežinau, nes tai yra kažkas, kas vyksta dabar. Galiu pasakyti jums, ko tikiuosi iš „European Shooting Star“… viliuosi sulaukti galimybės dirbti tarptautiniuose projektuose.

Gal gali papasakoti apie savo būsimus vaidmenis?

Šie metai man yra premjerų metai. Vyks keturių filmų, sukurtų praėjusiais metais, premjeros: „Girls night out“, „Roof and Food“, „Only chemistry“ ir „Pozoamargo“. Visi labai skirtingi, nuo komercinių komedijų iki socialinių ir autorinių dramų bei televizijos serialo „Under suspicion“. Kol kas naujų projektų neturiu.

Aktorė Natalia de Molina Shooting stars 2015 archyvas
Aktorė Natalia de Molina
Shooting stars 2015 archyvas

Kaip manai, kokios savybės padaro aktorių žvaigžde? Ar apskritai norėtum būti vadinama žvaigžde? Kodėl?

Tai nusprendė žiuri. Jie pasakė: „Kažkas reto ir ypatingo, leidžiančio šiems aktoriams būti geresniais nei bendraamžiai ir pademonstruoti ne tik įspūdingus techninius įgūdžius atliekant vaidmenis, bet ir dar kažką daugiau“. Aš ne žvaigždė, esu tiesiog Natalia, suprantat? Esu normalus žmogus, kaip visi. Kai galvoju apie „žvaigždes“, galvoju apie žmones, kuriais žaviuosi. Retai nutinka, kad mane kas nors pavadintų „Žvaigždė Natalia de Molina“. (Juokiasi.) Tai verčia mane raudonuoti.

Pagrindinis vaidmuo filme „Užsimerkus gyventi paprasčiau“ atnešė tau geriausios jaunos aktorės titulą Gojos apdovanojimuose (Ispaniškieji „Oskarai“). Kaip manai, kokios buvo tavo sėkmės priežastys?

Niekada negali žinoti… Aš sunkiai dirbau ir stengiausi atiduoti save visą. Niekada negalvojau apie apdovanojimus, tik apie tai, kaip man pasisekė. Niekada nieko nesitikėjau ir galbūt tai ir buvo mano sėkmės formulė. Nesitikėti nieko, kas nuo tavęs nepriklauso, dirbti savo darbą dedant visas pastangas, tobulėti ir mėgautis tuo. Visa kita ateis savaime.

Papasakok apie savo naujausią filmą „Cómo sobrevivir a una despedida“. Kuo tave patraukė šis vaidmuo?

Na… „Girls night out“ (angliškas filmo pavadinimas) labai skiriasi nuo filmo „Gyventi lengva…“, vaidmenys taip pat skirtingi. Tai buvo viena iš priežasčių. Man buvo iššūkis suvaidinti beprotiškoje komedijoje su kitais labai ekstravertiškais veikėjais, nes esu visiškai kitokia, esu drovus , tylus žmogus ir niekada negalvoju apie save kaip apie komediantę. Kai patekau į atranką tariau sau „noriu tai padaryti. Galiu tai padaryti.“ Aš esu aktorė ir man patinka sukurti kitą asmenį, tai mano darbas. Nebuvo lengva, nes kartais Ispanijoje žmonės mano, jog jei nesi toks, kaip tavo kuriamas personažas, negali gerai atlikti darbo, bet galiausiai pasirinko mane ir ne tik mane, bet ir mano seserį. Antroji priežastis kurti šį vaidmenį buvo galimybė dirbti su savo seserimi.

„Shooting stars 2015“ prizininkė Natalia de Molina

Komentarai
Meilė geram kinui prasidėjo nuo Stanley Kubrick, Federico Fellini ir Ingmar Bergman filmų. Jei suintriguoja vienas režisieriaus filmas, stengiuosi pamatyti kuo daugiau jo darbų, įsigilinti į jo estetiką, kino kalbą. Mano skonis be galo eklektiškas – labai mėgstu juostas, kalbančias vaizdais, bet žaviuosi ir filmais, pagrįstais šmaikščiais intelektualiais dialogais. Prie jaunos, energingos ir nuolat augančios (visomis prasmėmis) KINFO komandos prisijungiau pajutusi, jog noriu ne tik žiūrėti gerą kiną, bet ir žvelgti giliau, analizuoti ir dalintis įspūdžiais su kitais žmonėmis.