fbpx
Naujienos

Šį savaitgalį Nidoje startuoja tarptautinė kino stovykla „Vasaros media studija“

Akimirka iš „Vasaros media studija“  „Vasaros media studija“ archyvas
Akimirka iš „Vasaros media studija“
„Vasaros media studija“ archyvas

Jau visai netrukus, birželio 21 d., „Nidos meno kolonijoje“ prasidės jau tradicija tapusios tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Vasaros media studija“ (ang. „Summer Media Studio“). Septynioliktąjį kartą vyksiančiose dirbtuvėse ES kino ir medijų aukštųjų mokyklų studentai ir jaunieji kino profesionalai gilinsis į vaizdo ir garso montažo subtilybes, nes šių metų dirbtuvių tema – montažo filosofija. Iki liepos 3 d. Nidoje įsikūrusios tarptautinės komandos vystys vaidybinių, dokumentinių ar eksperimentinių filmų idėjas. Tam jie naudos modernią vaizdo, garso ir montažo techniką, o patarimų ir pagalbos sulauks iš kino industrijos profesionalų – režisierės Kristinos Buožytės, montažo režisierių Tomo Rugio ir Rufat Hasanov.

Tradiciškai kasmet „Vasaros media studija“ dedikuojama vis kitai kino sričiai ar kino profesijai. Šiųmetinės „Vasaros media studijos“ tema – montažo filosofija. „Mes, „Vasaros media studija“ organizatoriai, kasmet bandome vis šiek tiek kitokiu rakursu paliesti visus kino gamybos etapus. Šiemet atėjo laikas kino gamybos postprodukcijai – tiek vaizdo, tiek ir garso. O šių metų dirbtuvių naujiena yra ta, kad iš Juodkrantės, kur eilę metų vyko ši stovykla, keliamės į „Nidos meno koloniją“. Ir Studija šiemet skirta ne tik studentams, kaip įprastai, bet ir jauniems kino profesionalams, t. y.  žmonėms, kurie jau kuria kiną – baigusiems ar net nebaigusiems kino meno studijų, bet jau sugebantiems  kurti trumpametražius ir ilgametražius filmus“, – teigė „Vasaros media studijos“ vadovė, kino režisierė Inesa Kurklietytė.

„Vasaros media sudijos“ organizatorius – Lietuvos muzikos ir teatro akademija. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba prie LR Kultūros ministerijos ir LR Mokslo ir Švietimo ministerija. Projekto partneriai  – „National School of Theatre and Film Arts“ (Bulgarija), „Latvian Academy of Culture“ (Latvija), „Helsinki Metropolia School of Applied Sciences“ (Suomija), draugai – „Audiovizualinių menų industrijos inkubatorius“ (AMII), „Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija“, „Nidos Meno kolonija“, „Vilniaus dailės akademija“, Neringos miesto savivaldybė ir UAB „Birštono mineraliniai vandenys ir Co“. Daugiau informacijos apie „Vasaros media studiją“ rasite čia: www.summermediastudio.lt

„Vasaros media studija“ informacija ir nuotraukos

Komentarai