fbpx
Naujienos

Šį vakarą bus išdalintos „Sidabrinė gervė“ statulėlės: ko tikėtis iš jubiliejinės ceremonijos?

Justė Arlauskaitė
LiKA archyvas

Šį antradienio vakarą lietuvių kino bendruomenė ir svečiai rinksis Vilniaus Kongresų rūmuose, kuriuose vyks jubiliejinė, 10-oji kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonija. Skaičiuodami valandas iki iškilmingo renginio, organizatoriai atskleidė, kad tiek publika salėje, tiek LRT žiūrovai galės prisiminti gražiausias 10-ies metų akimirkas, taip pat pasidžiaugti specialiais muzikiniais pasirodymais, o vakaro metu bus išdalinta net 19 apdovanojimų.

„Kadangi tai – dešimtmečio „Sidabrinė gervė“, atsigręšime ir prisiminsime, nuo ko prasidėjo šie apdovanojimai, kokie jie buvo ir kokios įtakos turėjo tam, ką turime šiandien. Kasmet sukuriama vis daugiau filmų, todėl jei anksčiau dominavo pretendentų trejetukai, ar net tekdavę rinktis vos iš dviejų didžiųjų filmų, tai dabar kai kuriose kategorijose konkuruoja 4 ar 5 nominantai. Atsirado bendros gamybos kino filmo nominacija, publika gali rinkti savo filmą. Bet šio vakaro esmė – ne vien laimėjimai. Tai yra didelė Lietuvos kino pasaulio šventė, ir pati ceremonija tikrai tai pateisins“, – sakė „Sidabrinės gervės“ režisierė Jurga Klimaitė-Riebling.

Organizatoriai jau ne kartą pabrėžė, kad šiemet bus išdalinta rekordiškai daug – net 19 apdovanojimų: „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus, 16 „Sidabrinės gervės“ statulėlių, „Sidabrinės gervės kiaušinis“ ir specialus prizas tiems, kas raškys pergalę nominacijoje „Publikos pasirinkimas“. Iškilmingą ceremoniją tiesiogiai transliuos LRT televizija, pradžia – 18.30 val.

„Žiūrovų ir šventės dalyvių laukia malonių, mielų susitikimų vakaras, kurį praleisime su savo mylimais aktoriais, kino kūrėjais, nes tai ne tik žurnalų herojų, bet ir tų, kartais kuklių ir savo nuopelnais nesigiriančių žmonių, kurie dirba už kadro, susibūrimas“, – teigė J. Klimaitė-Riebling.

Jubiliejiniams apdovanojimams šiais metais diriguos televizijos laidų ir renginių vedėjas, režisierius bei reklamų kūrėjas Andrius Rožickas. Režisierė įsitikinusi, kad jis užtikrins smagią atmosferą: „Mes visiškai pasitikime šiuo vedėju, kadangi jis yra stiprus konferansjė žanro atstovas, tai jis toks ir bus. Nieko nevaidins – nei aktoriaus, nei dainininko, jis bus savimi. Televizijos žiūrovų lauks šauni pramoga.“

Iškilmingoje ceremonijoje taip pat pasirodys jausmingoji Justė Arlauskaitė-Jazzu, gyvas rokenrolas Vidas Bareikis, operos solistas Rafailas Karpis, visų mylimas Donny Montell. Ypatingo dėmesio bus vertas specialiai šiai progai suburtas Dovilės Filmanavičiūtės-Miss Sheep, Giedrės Kilčiauskienės ir Miglės Vilčiauskaitės-Migloko trio.

„Į šį pasirodymą dedu tikrai daug vilčių ir labai džiaugiuosi, kad pavyko suburti šias tris nuostabias moteris. Jos idėją priėmė su džiaugsmu ir jauduliu iki ašarų. Be to, tai bus ne vienintelis jungtinis pasirodymas: kadangi ši scena – kino aktorių, tad jie ja ir pasinaudos“, –  intrigavo J. Klimaitė-Riebling.

Visiems kūriniams akomponuos dirigento Donato Katkaus vadovaujamas Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir ritmo grupė (meno vadovas – Marius  Leskauskas).

Iškilmių organizatoriai tikina, kad vakaro metu bus kur akis paganyti, nes statulėles laureatams į sceną įneš tituluota gražuolė, „Modilinos“ modelių agentūros modelis Karolina Toleikytė.

„Apdovanojimų teikėjai bus ne tik iš kino pasaulio, bet kiekvieno vardas neleidžia abejoti jų pačių aukštais profesiniais pasiekimais, kitaip tariant – į Kongresų rūmus šį vakarą susirinks tikrasis elitas“, – teigė J. Klimaitė-Riebling.

Prestižinių apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2017“ globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Apdovanojimus organizuoja Lietuvių kino akademija ir Lietuvos kino centras.

Komentarai