fbpx
Naujienos

Šiandien Panevėžyje startuoja aštuntasis „Tarptautinis Kauno kino festivalis“

Tarptautinis Kauno kino festivalis
Tarptautinis Kauno kino festivalis

Laikinojoje sostinėje Kaune šurmuliavęs 8-asis Tarptautinis Kauno kino festivalis (TKKF) tęsia savo kelionę po kitus Lietuvos miestus ir jau šiandien atkeliauja į Panevėžį. Kino centre „Garsas“ panevėžiečiai ir miesto svečiai turės galimybę išvysti išskirtinius Kauno kino festivalio programos filmus. Panevėžyje festivalis truks net keturias dienas: nuo ketvirtadienio iki sekmadienio.

Pasak organizatorių, ne tik savita estetika, bet ir nuoga realybė yra tai, kas daro didelį poveikį kine. Pasaulio naujienos, kurias kasdien gauname žinių pavidalu, traktuojame kaip didelio įspūdžio nedarančią statistiką. Tačiau situacija gali pasikeisti pažvelgus į viską iš vidaus bei išgirdus autentiškus liudijimus, kaip situaciją mato ar Ukrainos, ar Artimųjų Rytų kino kūrėjai bei į jų kūrybos lauką patekę veikėjai.

Festivalis kviečia prisiminti nebylųjį kiną ir išgyventi jį per vaizdus ir muziką filme „Dienų pilkuma“ (Days of grey, 2013). Ani Simon-Kennedy režisuotame filme veiksmas vyksta apokalipsę išgyvenusiame pasaulyje, kuriame nebelieka vilties. Režisierę kurti filmą apie klausimus keliantį ir abejojantį nusistovėjusia tvarka žmogų įkvėpė grupės Hjaltalin muzika.

Šių dienų aktualijomis paremti trumpametražiai filmai iš Ukrainos. Festivalio programoje nepriklausomų Ukrainos režisierių, prodiuserių ir operatorių kolektyvo penkiolika trumpametražių filmų, taip pat abejingų nepaliekantis filmas „Babilonas 2013. Pilietinio protesto kinas“ (Babylon’13. Cinema of the Civil Protest, 2013). Šie filmai užfiksavo Kijavo sukilimą, anekciją Kryme ir separatizmą rytų Ukrainoje. Taip pat visus kitus įvykius, kurie formuoja šalies likimą ir rašo kitą skyrių pasaulio istorijoje.

Iš viso Panevėžyje TKKF pristatys aštuonis turkų, belgų, ukrainiečių, islandų režisierių pasaulyje pripažintus filmus: Dienų pilkuma (Days of Grey, 2013) „Žydroji banga“ (Maki Dalga, 2013), „Žaidėjas“ (Gamer, 2011), Ukrainos trumpametražių filmų programa, „Babilonas 2013. Pilietinio protesto kinas“ (Babylon’13. Cinema of the Civil Protest, 2013), „Rytų nostalgija“ (Eastalgija, 2012), „Violetas“ (Violet, 2014), „Žalia striukė“ (Zelena Kofka, 2013). Žiūrovų laukia neišblėstantys įspūdžiai šį žvarbų lietuvišką rudenį.

Organizatoriai užtikrina, kad Kauno kino festivalis laikysis tradicijų ir pristatys intelektualius pasaulio filmus, kurie stebina naujomis formomis, bet nepamiršta ir didžiosios kino vertybės – aktualumo. Toks ir šių metų TKKF šūkis: „Įspūdžiai persekios ir po filmo“, kuris ne tik kviečia į kino sales, bet ir siunčia žinutę apie tai, kad kinas gali būti ne tik pramoga, bet ir medija, kuri skatina mąstyti, suprasti, diskutuoti ir nepamiršti.

Komentarai