fbpx
Naujienos

Siaubo filme „Nebylios dvasios“ profesorius su būriu studentų užsimos sukurti poltergeistą

Kadras iš filmo „Nebylios dvasios“  „ACME Films“ archyvas
Kadras iš filmo „Nebylios dvasios“
„ACME Films“ archyvas

Tikrų įvykių įkvėptas kraupus pasakojimas „Nebylios dvasios“ (angl. „The Quiet Ones“) Lietuvos kino teatrus pasieks gegužės pradžioje. Šįsyk šiurpinančių kino įspūdžių mėgėjai galės mėgautis britų sukurtu siaubo filmu apie profesorių, sumaniusį sukurti poltergeistą.

Jei būtų įmanoma įrodyti, kad paranormalius reiškinius sukelia neigiama žmonių energija, ar vertintume nežinomą dvasių pasaulį kitaip? Tai išsiaiškinti užsimoja profesorius Kuplandas (akt. Jaredas Harrisas). Pasikvietęs į pagalbą geriausius studentus mokslininkas ryžtasi neoficialiam eksperimentui. Tačiau toks poelgis neabejotinai pavojingas – jei kas nutiktų, niekas be pačių tyrėjų negalės jiems padėti.

Į savo drąsų ir pavojingą projektą profesoriaus komanda įtraukia merginą Džeinę Harper (akt. Olivia Cooke). Iš dalies eksperimente dalyvauti norinti pacientė yra nustumiama praktiškai iki beprotybės ribos. Susikoncentravusi į poltergeisto kūrimą grupė taip įsitraukusi į darbą, kad iš pradžių nė nesusimąsto, jog jie visiškai nepasiruošę tam, kas gali nutikti, jei jų sumanymas pavyks.

Nors filme „Nebylios dvasios“ dauguma aktorių žiūrovams bus menkai pažįstami, herojų įsijautimas ir noras paaiškinti nepaaiškinima persiduos žiūrovams. Poltergeistai daugybę metų masino žmonių vaizduotę – jiems skirta daugybė literatūros, filmų, jie net vaizduojami mene.

Folkloro žinovų ir parapsichologų teigimu, poltergeistas yra vaiduoklio ar kitos antgamtiškos būtybės rūšis, sukelianti fiziškai juntamą poveikį – kelianti triukšmą, stumdanti daiktus ar juos naikinanti. Dažniausiai įvairūs daiktai dėl poltergeistų poveikio juda ar gali sklęsti ore, tačiau šios būtybės taip pat gali tapti grėsmingomis žmonėms, juos kliudyti ir sužeisti.

Neprognozuojamo, šiurpinančio siaubo trilerio „Nebylios dvasios“, kurio centre atsidurs dvasias išbudinęs profesorius ir jo studentai, premjera Lietuvoje – gegužės 9 dieną.

Filmo „Nebylios dvasios“ anonsas:

Komentarai

„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"