fbpx
Naujienos

Siaubo filmų franšizės „Išvalymas“ finalas žada tikrą barbariškumą po Teksaso saule

Viena sėkmingiausių šiuolaikinių siaubo filmų franšizių „Išvalymas“ (angl. „The Purge“) pristato penktąją ir paskutinę filmų serijos dalį. Naujasis siaubo filmas, pavadintas „Išvalymas amžiams“ (angl. „The Forever Purge“), perkels seriją į visiškai naują teritoriją, kuri gerokai sulaužys tradicines franšizės taisykles.

Paprastai išvalymo naktis trunka 12 valandų ir tik vienąkart metuose, kai JAV visuomenei leidžiami visiškai visi nusikaltimai, kiekvienas norintis gali įvykdyti žiauriausią nusikaltimą ir likti nenubaustas, nedirba nei policija, nei ligoninės, kai žmonija „išvalo“ save nuo blogio. Todėl likusias 364 dienas metuose visuomenė privalo gyventi harmonijoje ir netoleruoja net menkiausio nusikaltimo. Vis dėlto šįkart atsiranda grupė žmonių, kurie neteisėtai pratęsia „išvalymą“.

Kino studija „Blumhouse“ pristatė pirmąjį oficialų siaubo filmo „Išvalymas amžiams“ anonsą, kuriame veiksmas prasideda iškart po įvykių filme „Išvalymas: Rinkimų metai“ (angl. „The Purge: Election Year“), po įvykusių prezidento rinkimų ir „Išvalymo“ nakties. Filmo dėmesys sutelktas į nuo narkotikų kartelio bėgančią meksikiečių porą, Adelą ir Juaną (akt. Ana de la Reguera („Mirusiųjų armija“) ir akt. Tenoch Huerta („Narkotikų prekeiviai: Meksika“), kurie suranda laikiną prieglobstį atokioje Teksaso rančoje.

Filme taip pat vaidina Josh Lucas („Šlovės kelias“), Cassidy Freeman („Smolvilis“) bei Leven Rambin („Terminatorius: Saros Konor kronikos“), kurie kartu su meksikiečių porele patenka į dar chaotiškesnę „Išvalymo“ visatą, nei įprasta, susidurdami su kultu, kurie atsisako laikytis kasmetinės sadizmo nakties taisyklių.

Kaip atskleidžia naujasis „Išvalymas amžiams“ anonsas ir patvirtina filmo režisierius Everardo Gout („Malonės dienos“), šis tęsinys taps įdomi franšizės plėtra ir brutaliausias bei efektyviausias gerbėjų pamėgtos siaubo serijos finalas.

„Tikrai, kai jie kreipėsi į mane, jie man pasakė, kad tai paskutinis skyrius.“ – aiškina E. Gout. „Tai prasminga istorijai. Bet, žinote, James DeMonaco [scenarijaus autorius] yra labai kūrybingas, todėl aš tikiu, kad jis galėtų ateiti su naujomis idėjomis. Bet taip, tikslas buvo, kad tai paskutinis. Ir apimtimi, ir intensyvumu. Tačiau nenustebčiau, jei po šio finalo atsirastų dar viena idėja. Juk niekada nesakyk niekada, tiesa?“

„Man tikrai nebuvo įdomu sukurti dar vieną „Išvalymo“ filmą.“ – pridūrė režisierius. „Norėjau sukurti finalą, paskutinį „Išvalymo“ visatos aktą. Štai kas patraukė prie „Išvalymas amžiams“. Tai yra kitokia aplinka. Joje yra daug skirtingų elementų. Daugelis iš jų, skirtingai nei visoje franšizėje, vyksta dienos metu. Šio filmo veiklos sritis visiškai kitokia. Ir veikėjai taip pat.“

Iš to ką galima pamatyti naujajame filmo anonse, žiaurūs kaubojai nusprendžia toliau vykdyti „Išvalymą“, terorizuodami visus, kuriuos sutinka savo kelyje. Režisierius įžvelgia ir keistą paralelę.

„Filmas, kaip mes jį matome su James DeMonaco, o viskas prasidėjo dar prieš pandemiją, todėl jaučiuosi šiek tiek keistai tai sakydamas, bet „Išvalymas“ yra tarsi virusas.“ – sako Everardo Gout. „Kai jūs patiriate smurtą prieš save, tada jūs norite keršto. Todėl jei jūs įskaudinate ką nors kitą, tas kitas tada norės įskaudinti ką nors kitą. Taigi tai yra tarsi nesustabdomai plintantis virusas, kai net dienos šviesa gali būti bauginanti. Nes kalbama ne apie pasislėpimą šešėliuose, o su tikro smurto ir teroro akistata akis į akį. Tikimės, kad nuo to filmas taps labiau bauginantis, nes atrodys realistiškesnis.“

Fantastinis siaubo filmas „Išvalymas amžiams“ kinuose nuo liepos 2 d.

Nuotraukos: Universal Pictures International

Komentarai