fbpx
Naujienos

„Sidabrinė gervė 2013“ subūrė meno, politikos, verslo elitą ir pasiuntė žinutę Europai

Sidabrinės gervės LiKA archyvas
Sidabrinės gervės
„LiKA“ archyvas

Į Vilniaus Teatro areną šeštadienį vedę raudonieji kilimai bylojo apie prestižinius Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė 2013”. Ceremonijoje dalyvavo šalies kino, teatro, televizijos garsenybės, įtakingiausi politikai, verslo elitas. Apie jų gyvenimo pasiekimus priminė renginio vedėjai Gabija Ryškuvienė bei Andrius Žiurauskas. Pristatydami „gervių“ teikėjus jie pabrėžė ir šių žmonių pelnytus apdovanojimus: Prezidentūros ordinus, olimpinius medalius, „Auksinius scenos kryžius“, „Sidabrines gerves“.

Šeštąjį kartą parskridusi kino apdovanojimų paukštė „Sidabrinė gervė“ ant savo sparnų atnešė saulę, todėl daugelis iškilmių viešnių raudonuoju kilimu žengė vilkėdamos įspūdingas sukneles su šleifais ir apnuogintomis nugaromis. Aktorė Milda Štakėnaitė pasipuošė įvaizdžio ir stiliaus namų „La Boutique“ dizainerės Dianos Nevedomskytės suknele, filmo „Valentinas vienas“ aktorė Agnė Grudytė pasirinko dizainerės Viktorijos Jakučinskaitės namų „Tiulio fėja“ kompoziciją su romantišku gėlių vainikėliu, modelis ir prodiuserių kompanijos „Videometra“ viešųjų ryšių koordinatorė Vaida Poderytė puošėsi Liutauro Salasevičiaus ansambliu, šiam dizaineriui simpatijas parodė ir įspūdingoji Inga Stumbrienė, į kino šventę atvykusi kartu su savo tėvu – Prezidentu, europarlamentaru Rolandu Paksu.

Nepaisydamas kojos traumos ceremonijos nepraleido ir Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Iškilmes susidomėjęs stebėjo, o ir privačiai su renginio režisieriumi Kęstučiu Jakštu užkulisiuose šnektelėjo premjeras Algirdas Butkevičius. Jis buvo apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2013” globėjas.

Šių metų šventės tema – Europos kinas, o potėmė – kino dailininko darbas. „Juk be jo nebūtų kino iliuzijos – nei pilių, nei lovų su baldakimais“, – kalbėjo vakaro vedėja G.Ryškuvienė, scenoje pasirodžiusi pribloškiančiu dviejų dalių Kęstučio Rimdžiaus kostiumu. Renginio temą pabrėžė dekoracija – milžiniška paveikslų „knyga“, kuri buvo sukiojama ir kvietė žiūrovą iš vieno kino regiono į kitą.

Geografinį identitetą pabrėžė ir muzikiniai sprendimai: Jeronimas Milius su Tomu Varnagiriu, „Rojaus tūzais“ ir „Electric ladies” pasirodė ispaniškoje koridoje ir ekspresyviai atliko „Hijo de la Luna“. Aktorės Viktorijos Streičos prancūziškoji „Poeto rauda“ perkėlė į bundantį Paryžių, šokėjas Gintaras Visockis ir jo tarsi paryžietiška svajonė skraidanti partnerė Gintarė Daknytė visus užbūrė oro baletu. Balkanų regione laukė Emiro Kusturicos kaimas su šieno kupetoms, pieno bidonais ir trečios vestuvių dienos nuotaikos orkestrėliu – „Gogol Bordello Tribute“ bei Justinu Lapatinsku. Italija žiūrovus pasitiko pasviru Pizos bokštu ir seksualia Kauno muzikinio teatro choro ir baleto grupe su Akvile Garbenčiūte priešaky. Po jų šou į sceną A.Žiurauskas įbirbė itališkuoju motoroleriu. Jis buvo darsyk panaudotas vėliau – kai G.Ryškuvienė pakvietė savo partnerį į virtualią kelionę „green screen‘u“ per Lietuvą. O Vokietijos Brandenburgo vartuose bei Marlenos Ditrich tabako dūmuose sklendė Karinos Krysko balsas, seną gramofoną keitė didžėjaus plokštelės. Vėliau kino pasaulis atsisuko į Skandinaviją: spalvingi nameliai sniegynuose, „Studentės” ant slidžių ir Suomijoje ne vienerius metus praleidęs Ruslanas Kirilkinas. O specialiai suburtas aktorių choras „Gervė” visiškai rimtais veidais atliko kūrinį „Žemėj Lietuvos”.

Jis sugrąžino apdovanojimų paukštę į Vilnių. „Kur raudonų čerpių stogai, kur tokia skani rytinė arbata iš apdaužyto termoso bundančioje filmavimo aikštelėje. Kur toks malonus jaudulys pradedant naują filmą, sudaužant pirmojo epizodo lėkštę. Ir toks saldus nuovargis jį baigiant. Tegul lietuviškas kinas auga, plečiasi, būna kuo įvairesnis ir patrauklesnis – ne tik mums, bet ir visai Europai”, – ceremoniją vainikavo vedėjai.

Šventinėse iškilmėse buvo įteikta 15 „Sidabrinės gervės“ statulėlių, vienas „Sidabrinės gervės kiaušinis“ ir viena „Auksinė gervė“. Metų geriausiu ilgametražiu dokumentiniu filmu pripažintas darbas „Sapnuoju kad einu“ (rež. Jokūbas Vilius Tūras), trumpametražiu dokumentiniu – „Liza, namo!“ (rež. Oksana Buraja). Geriausias trumpametražis vaidybinis kino filmas – „Plaukikė“ (rež. Gabrielė Urbonaitė), geriausias TV filmas – „KVDT…ateinu“ (rež. Tomas Dainius Ribaitis). Geriausias profesinės meistrystės darbas – Agnės Rimkutės kostiumų kūryba kine, geriausias studento darbas – „Užribis“ (rež. Greta Stančiauskaitė). Geriausias animacinis filmas – „Kaltė“ (rež. R.Bartkutė), geriausias kompozitoriaus darbas – Peterio Von Poeljo muzika („Aurora“). Geriausias epizodinis aktorės vaidmuo – Gabija Jaraminaitė-Ryškuvienė („Valentinas vienas“), epizodinis aktoriaus vaidmuo – Giedrius Savickas („Valentinas vienas“). Geriausias aktorės vaidmuo – Jurga Jutaitė („Aurora“), aktoriaus vaidmuo – Marius Jampolskis („Aurora“).

Specialus „Sidabrinės gervės“ padėkos simbolis buvo įteiktas norvegų operatoriui Odui-Geirui Seteriui („Laiškai Sofijai“). Statulėlė už geriausią operatoriaus darbą – Feliksui Abrukauskui („Aurora“). Geriausias scenarijus – Kristina Buožytė ir Bruno Samperis („Aurora“). Geriausias režisierius – Kristina Buožytė („Aurora“). Geriausias ilgametražis vaidybinis kino filmas – „Aurora“ (rež. Kristina Buožytė). „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui įteikta „Herkaus Manto“, „Jausmų“, „Moters ir keturių jos vyrų“ bei daugelio kitų kultinių filmų operatoriui Jonui Tomaševičiui.

Laimėtojus skelbė ir apdovanojimus teikė aktoriai Aidas Giniotis, Marius Jampolskis, Ingeborga Dapkūnaitė, Gražina Baikštytė, Elvyra Žebertavičiūtė, Vladas Bagdonas, Gediminas Storpirštis, muzikantas Andrius Mamontovas, režisierė Dalia Ibelhauptaitė, pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis, olimpinė čempionė Lina Kačiušytė, jauniausias šalies meras Mindaugas Sinkevičius, poetė Violeta Palčinskaitė, dailininkas Ilja Bereznickas, žurnalistė Nemira Pumprickaitė, ministras pirmininkas A.Butkevičius.

Apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2013” organizatoriai dėkoja renginio globėjui – premjerui A.Butkevičiui, o taip pat – rėmėjams: kosmetikai „Rasa“, dantų pastai „Ecodenta“, Lietuvos kino centrui, SMScredit.lt. Ačiū partneriams: Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijai AVAKA, „Pradas R“, LAWIN, įmonių grupei ARVI, AB „Vilniaus degtinė“, kino teatrui “Pasaka”, SKA, KUKLA BEAUTY BOX, LRT televizijai, portalams 15min.lt ir zmones.lt.

LiKA informacija

Komentarai