fbpx
Naujienos

„Sidabrinė gervė“ pakeitė šventės vietą: Operos ir baleto teatro kaina prieštarauja sveikam protui

„Sidabrinė gervė“
LiKA archyvas

Jubiliejiniai, 10-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ birželio 13-ąją galėjo būti surengti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Tačiau gavę galutinę teatro kainą, ceremonijos organizatoriai nusprendė perkelti renginį į kitoje gatvės pusėje esančius Kongresų rūmus.

Lietuviško kino kūrėjų ir gerbėjų visuomet laukiami apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ per dešimtmetį yra vykę ir Kongresų rūmuose, taip pat – koncertų salėje „Compensa“, tuometinėje Teatro arenoje, LRT Didžiojoje studijoje ar Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Šįkart Lietuvių kino akademijos (LiKA) Taryba nusprendė surengti iškilmingą ceremoniją Nacionaliniame Operos ir baleto teatre. Tačiau viskas pasikeitė, kai organizatoriams buvo pateikta galutinė kaina.

Sumą, už kurią kino šventė būtų įsileista į teatrą, sudarė patalpų nuoma ir aptarnaujančio personalo darbas, atsižvelgiant į teatrui žinomus LiKA poreikius. Renginio organizatoriai ją įvardino kaip „prieštaraujančią sveikam protui“, kadangi į tai nebuvo įtraukti papildomi garso aparatūros, apšvietimo, vaizdo projekcijų ar juo labiau – programos turinio kaštai. „Vien už renginio salę mokėti kone pusę lietuviško filmo biudžeto, būtų daugiau nei paika. Man atrodo, kad tai prasilenkia su sveiku protu. Už tokią kainą gali išsinuomoti kone tris „Žalgirio“ arenas“, – teigė apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ idėjinis vadas Rolandas Skaisgirys, pritaręs sprendimui renginį perkelti į Kongresų rūmus.

Komentarai