fbpx
Naujienos

„Sidabrinės gervės“ apdovanojimai sulaukė rekordinio paraiškų iš kino kūrėjų skaičiaus

„Sidabrinės gervės“ LiKA archyvas
„Sidabrinės gervės“
LiKA archyvas

„Lietuvių kino akademija“ (LiKA) oficialiai baigė paraiškų į prestižinius apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ registraciją. Ketvirtadienį, balandžio 2-ąją, pasibaigus registracijai paaiškėjo, kad paraiškas pateikė rekordinis skaičius kino kūrėjų.

„Atėjus pabaigos terminui esame maloniai nustebinti, sulaukę rekordinio kino kūrėjų aktyvumo. Tokia filmų gausa galėjome džiaugtis tik tais metais, kai apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ buvo teikiami ir televizinių filmų kūrėjams“, – sakė LiKA direktorė Lina Buzelytė.

Lyginant su praėjusiais metais, kuomet buvo pateiktos 36 kino filmų paraiškos, šiais metais sulaukta net devyniomis daugiau – 45 paraiškos. Iš jų: 5 ilgametražiai vaidybiniai filmai, 4 trumpametražiai vaidybiniai filmai, net 11 dokumentinių filmų ir 12 studentų darbų. Tačiau šiais metais gausiausiai sulaukta animacinių filmų paraiškų – net 13.

„Pernai animacijos kategorijoje buvo užpildytos vos 3 paraiškos, šiemet net 13. Tad jei praeitus metus galėtume vadinti vaidybinių filmų metais, šiais metais Lietuvoje be abejonės aktyviausi buvo animatoriai“, – džiaugėsi LiKA direktorė.

Tiesa, ne visi pateikti filmai pretenduoja į prestižinį „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą. Iki balandžio 20 dienos, LiKA Tarybos paskirta Komisija išrinks tik verčiausius filmus, jų kūrėjus ir aktorius, kurie ir bus nominuoti statulėlei.

„Dabar mums įtemptas laikas – reikia atsijoti pelus nuo grūdų. Tai reiškia, atrinkti verčiausius, labiausiai statulėlės nusipelniusius filmus. Tai įvykus laukia ne ką mažesni darbai. Juk iš geriausių filmų 89 LiKA tikrieji nariai slaptu balsavimu privalės išrinkti tik vieną“, – pabrėžė L. Buzelytė.

Iki 2013 metų, šešerius metus „Sidabrinės gervės“ statulėlę galėjo gauti ir televizinio kino kūrėjai. Tačiau išgryninus kino apdovanojimų koncepciją nuo 2014 m. paraiškas gauti prestižinį apdovanojimą gali teikti tik kino teatruose rodytų filmų kūrėjai.

Prestižiniai aštuntieji apdovanojimai „Sidabrinė Gervė“ įvyks gegužės 30-ąją. Juos visi smalsuoliai išvysti galės tiesiogiai, per LRT televiziją.

Komentarai