fbpx
Naujienos

„Sidabrinės gervės“ paslaptis iki pat apdovanojimų ceremonijos saugo LAWIN

LiKA archyvas
LiKA archyvas

Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2013” rezultatai po slapto LiKA (Lietuvių kino akademijos) narių balsavimo, bus užrakinti po devyniais užraktais ir patikėti teisininkams. Užantspauduota dėžė su laureatų vardais bus įteikta LiKA Tarybos Pirmininkei tik prieš pat renginį.

Slapto balsavimo procedūros konfidencialumą užtikrins viena iš pirmaujančių ir didžiausių advokatų kontorų Lietuvoje ir Baltijos valstybėse LAWIN. „Iki šiol apdovanojimų laureatų konfidencialumas priklausė tik nuo LiKA Tarybos narių geros valios. Jie rūpinosi tiek balsavimo procedūromis, tiek paslapties išsaugojimu iki pat ceremonijos, – sako LAWIN vadovaujantysis partneris Rolandas Valiūnas. – Nuo šiol nepriklausomo stebėtojo ir slapto balsavimo procedūrų konfidencialumo užtikrinimo funkciją vykdo LAWIN. Tokiais tarpininkais mūsų teisininkams teks būti pirmą kartą. Labai malonu, kad Lietuvių kino akademija kreipėsi būtent į mus. Paprastai tokiais atvejais kviečiamos auditorių bendrovės. Tačiau mes šioje vietoje matome didelį teisinių paslaugų poreikį. Tam, kad informacija niekur nenutekėtų, yra rengiamos konfidencialumo sutartys, griežtai reglamentuojamos balsavimo procedūros vidiniuose dokumentuose ir kt. Teisininkai reikalingi tam, kad būtų panaikintas bet koks šališkumo šešėlis.“

Vienas iš LiKA steigėjų, Europos kino akademijos narys, režisierius Arūnas Matelis sprendimą bendradarbiauti su teisininkų kontora aiškina taip: „Mes siekiame, kad apdovanojimų procedūros nesiskirtų nuo pasaulinių standartų. Tiek JAV, tiek Europos kino akademijų pagrindinių apdovanojimų sprendimų procedūras, ypač kai visi akademijos nariai balsuoja slaptai, prižiūri ir padeda konfidencialumą išlaikyti teisinės arba audito kompanijos. Visa tai kelia daugiau pasitikėjimo, padeda renginiui išlaikyti intrigą.“

Pasak A.Matelio, LiKA turbūt yra vienintelė Lietuvoje meno organizacija, kurioje už nominantus balsuoja visi Akademijos nariai. Sprendimui priimti naudojamas tik eletroninis, koduotas, slaptas balsavimas. „Tokią tvarką įvedėme vos metais vėliau nei Europos kino akademija. O  nominantų peržiūras kiekvienas narys pasirenka jam patogiu laiku virtualioje erdvėje”, – atskleidžia A.Matelis.

Jo teigimu, LAWIN teisininkų kontora bendradarbiauti pasikviesta dėl to, kad yra žinoma kaip meno mecenatė ir kolekcionierė. „Ne tiek daug yra organizacijų Lietuvoje, kurių turimi meno darbų fondai verti prestižiškiausios šalies ekspozicijų salės. Pernai įvyko LAWIN sukauptų dailės vertybių paroda Nacionalinėje dailės galerijoje, neseniai pasirodė unikalus jų surinktų Lietuvos žemėlapių rinkinys su keleto šimtmečių senumo darbais”, – pasakoja A.Matelis.

Apdovanojimai “Sidabrinė gervė” rengiami jau šeštąjį kartą. Šiemet jie įvyks gegužės 11 d., 18.30 val. Teatro arenoje. Renginį transliuos LRT televizija. Apdovanojimų globėjas -premjeras Algirdas Butkevičius.

Lietuvių kino akademijos informacija

Komentarai