fbpx
Kino industrija, Naujienos

„Sidabrinės gervės“ sugrįžta: LiKA kviečia teikti paraiškas Lietuvos kino apdovanojimams

LiKA archyvas
LiKA archyvas

Pavasaris Lietuvoje jau nebeįsivaizduojamas be kino elitą suburiančių prestižinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“. 8-uosius metus ceremoniją rengianti, apdovanojimų steigėja ir teikėja „Lietuvių kino akademija“ (LiKA) pradeda sparnuotą šių metų „Sidabrinės gervės“ kelionę ir kviečia kino kūrėjus teikti paraiškas.

Pretenduoti į šių metų apdovanojimus galės filmai, kurie kino teatrų ekranuose pasirodė nuo 2014 m. balandžio 1 d. iki 2015 m. balandžio 1 d. Filmo sukūrimo pabaiga laikoma oficiali jo premjera. Kino kūrėjai galės rungtis 16-oje nominacijų. Taip pat, „Sidabrinės gervės kiaušiniu“ bus įvertintas geriausias studento darbas, o „Auksinė gervė“ nutūps profesionalui už viso gyvenimo nuopelnus kinui.

LiKA nuostatose numatyta, kad apdovanojimams gali būti teikiami tik nacionaliniai filmai, taip kaip juos apibrėžia LR Kino įstatymas. Pateikti savo filmų paraiškas galima tik elektroniniu būdu, užpildžius formą oficialioje LiKA svetainėje – www.lika.lt.

„Kino kūrėjai savo filmų paraiškas galės pildyti mėnesį – nuo kovo 2 d. iki balandžio 2 d. Taryba sudarys komisiją, kuri nuo balandžio 3 iki 20 dienos atrinks skirtingose kategorijose nominuotus filmus“, – taisykles priminė LiKA direktorė Lina Buzelytė.

Laureatai bus renkami slapto balsavimo metu nuo balandžio 22 iki gegužės 20 dienos. Už nominuotus filmus, aktorius, scenaristus ir kūrėjus balsuos 88 tikrieji LiKA nariai, kurių sąrašas skelbiamas oficialioje svetainėje.

Laureatai ir nominantai bus paskelbti iškilmingoje ceremonijoje 2015 m. gegužės 30 dieną. 8-uosius Lietuvos kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ tiesiogiai transliuos nacionalinis transliuotojas LRT.

Informaciją apie atskrendančias „Sidabrines gerves“ sekite oficialiose LRT ir LiKA svetainėse, taip pat LRT, „Sidabrinė gervė“ bei LiKA socialiniuose tinkluose.

LRT informacija

Komentarai