fbpx
Kino industrija, Naujienos

Šiemet Baltijos šalių dokumentikos forume daugiau lietuviškų projektų

Baltic Sea Forum for Documentaries
Baltic Sea Forum for Documentaries

Šiandien Rygoje vykstančiame Baltijos šalių dokumentinio kino projektų forume „Baltic Sea Forum for Documentaries“ pristatomi Lietuvos dokumentinio kino kūrėjų projektai.

Iš viso dalyvauti šiame forume atrinkti keturi lietuvių darbai. Tai režisierės Marijos Stonytės projektas „Švelnūs kariai“ (prod. Giedrė Žickytė), režisierės Ramunės Rakauskaitės projektas „Kelionės į Lietuvą“ (prod. Arūnas Matelis, Algimantė Matelienė) bei režisieriaus Audrius Stonio projektas „Naujoji Baltijos banga“, kuriamas kartu su režisiere iš Latvijos Kristīne Briede (prod. Uldis Cekulis, Riho Vastrik, Arūnas Matelis, Algimantė Matelienė). Prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė pristatys bendrą Lietuvos ir Latvijos projektą „Šaukštelis“, režisuojamą garsios Latvijos režisierės Lailos Pakalniņos (prod. įmonė „Hargla“, Latvija).

Filmų projektai pristatomi tarptautinės kino industrijos auditorijai, tikintis užmegzti kontaktus bei sulaukti pasiūlymų iš potencialių tarptautinių partnerių, užsienio transliuotojų ir platintojų. Jų autoriai turės galimybę konsultuotis su kino ekspertais, tobulinti filmo kūrimo bei pristatymo įgūdžius.

„Baltic Sea Forum for Documentaries“ – unikali vieta tobulinti savo kino projektus ir mintis.  Tai atradimų, naujų iššūkių, prasmingų susitikimų erdvė. Tuo įsitikinu vėl ir vėl čia sugrįždama. Šis forumas man primena studijų laikus, kai turėjai dėstytojus, kurie už tavo filmą sirgo, juo gyveno. Čia aš tą ir vėl išgyvenu“, – sako režisierė Ramunė Rakauskaitė.

Baltijos jūros šalių dokumentikos forumas yra vienas svarbiausių šio regiono filmų projektų sklaidos ir finansavimo renginių, į kurį suvažiuoja būtent šiuo regionu besidomintys kino rinkos dalyviai. Dalyvavimas forume filmų kūrėjams suteikia galimybę rasti finansavimą savo projektų gamybai bei pristatyti filmus auditorijai visoje Europoje.

Lietuvos kino centras yra „Baltic Sea Forum for Documentaries“ partneris. Kiekvienais metais Lietuvos kino centras bendradarbiauja atrenkant lietuviškų dokumentinių filmų projektus bei paremia į forumą pakviestų projektų autorių dalyvavimą.

„Švelnūs kariai“ pasakoja apie jaunas merginas, kurios pradeda devynių mėnesių karinę tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Filmo centre – jų išgyvenimai, vidinės abejonės ir atradimai. Režisierė nagrinėja meilės tėvynei temą.

„Naujoji Baltijos banga“ atskleidžia poetinės dokumentikos Baltijos šalyse fenomeną. Tai pasakojimas apie kūrėjus, kuriuos užaugino tam tikri kinematografiniai principai, padedantys išgyventi Sovietinio režimo priespaudą.

„Kelionės į Lietuvą“ – tai šmaikštus pasakojimas apie pirmąsias Amerikos lietuvių akistatas su sovietine Lietuva, jų užfiksuotas mėgėjiškose kino juostose, fotografijose ar prisiminimuose.

„Šaukštelis“ pasakoja vieno plastikinio šaukštelio gyvenimo ir mirties istoriją. Taip kartu režisierė kalba apie jį gaminančią ir vartojančią visuomenę bei jos progresą.

Komentarai