fbpx
Naujienos, TV

Šįvakar laidoje „Gyvenimas“ – išskirtinis interviu su „Queen“ gitaristu Brianu May

Legendinis „Queen“ gitaristas Brianas May
LRT archyvas

Legendinis „Queen“ gitaristas Brianas May ilgus metus vengė kalbėti apie Freddie Mercurį. Po dainininko mirties 1991 metais jis su kolegomis sutarė nutraukti grupės veiklą, nes buvo davę pažadą „mirus vienam nariui, palaidoti visą grupę“. Tai buvo juodžiausias periodas B. May gyvenime – tais pačiais metais nuo vėžio mirė jo tėvas,  apie pasitraukimą iš gyvenimo nejučia susimąstė ir jis pats. Apie tai jau šįvakar 19.30 val. LRT laidoje „Gyvenimas“ prabils pats muzikantas.

Prieš keletą savaičių išskirtinį interviu LRT laidų vedėjui Edvardui Žičkui muzikos legenda davė savo namuose Saningdeile, greta garsiojo Askoto, Anglijoje. Lietuvių žurnalistus su dar trijų šalių žiniasklaidos atstovais pasirinko pats Brianas May. Skambučio, kad pateko tarp išrinktųjų, Edvardas sulaukė viešėdamas Portugalijoje, filmavimas buvo numatytas vos po kelių dienų, todėl lietuviui akimirksniu teko keisti kelionių planus ir įgyvendinti ne vieną susitarimo su muzikanto vadybininkais punktą.

Bene didžiausias iššūkis buvo žinia, kad Didžiojoje Britanijoje interviu turi filmuoti ne iš Lietuvos atsivežta komanda, o… britų operatoriai, dirbantys su nacionaliniu transliuotoju BBC. „Pirmąkart per beveik du dešimtmečius trunkančią karjerą pasijutau dirbantis didelėje televizijoje, nes filmavimo metu be manęs ir Briano aplink buvo dar apie dešimt žmonių: garsininkų, apšvietėjų, trys operatoriai, asistentai. Nors, tiesą sakant, rezultate be gražaus vaizdelio didelio skirtumo nuo lietuvių darbo tikrai nematyti“, – išskirtinio filmavimo detales atskleidžia laidos „Gyvenimas“ autorius.

„Queen“ vėl sėkmingai koncertuoja, mėgaujasi populiarumu, kurį susigrąžinti padėjo naujas narys Adamas Lambertas, o pats B. May tvirtina nuo scenos nelipsiantis tol, kol turės jėgų. Vis dėlto sveikatai šiandien legendinis gitaristas, dvidešimties iš dvidešimt dviejų pasaulinių „Queen“ hitų autorius, skiria didžiulį dėmesį. „Prieš kelerius metus jis sėkmingai įveikė prostatos vėžį, interviu prisipažino supratęs, kad penkiasdešimt metų nesaugojo sveikatos ir kūno, savo „darbą“ atliko ir audringas gyvenimo būdas. Dabar jis kasdien sportuoja, vengia šurmulio, o laiką mieliau leidžia savo ištaigingose valdose pietryčių Anglijoje. Nemėgsta Brianas šurmulio gatvėje, perdėtai įkyrių gerbėjų ir prisipažįsta, kad net ir po tiek viešo gyvenimo metų neišmoko susitaikyti su visais šlovės prieskoniais“, – pasakoja Edvardas.

LRT žiūrovai jau šį vakarą išvys „Queen“ pasirodymų Europoje metu filmuotus kadrus, taip pat vaizdus iš grupės archyvo ir akies krašteliu galės žvilgtelėti į asmeninį B. May gyvenimą. „Tai asmenybė, kuriai einant gatve juntama greta einanti jo aura, nuo pirmo sakinio vyras paperka savo charizma. Vis dėlto šis septyniasdešimtmetis diplomuotas astrofizikas tikrai kietas riešutėlis. Mano sutartyje buvo punktai, kad interviu metu negaliu paliesti Freddie Merkurio temos, leistis į asmeniškumus, bet… mūsų filmavimas prasidėjo nuo techninio nesusipratimo – garso inžinieriai per žemai nuleido mikrofonus ir šie trukdė mudviejų akių kontaktui, todėl Brianas filmavimą sustabdė. Po kelių minučių jį tęsėme, bet jo asistentės buvo „nusimušusios“ nuo scenarijaus eigos, pauzės metu šiek tiek papasakojau jam apie Lietuvą ir Kauną, kuriame koncertuos, tad įtampa natūraliai atslūgo. Vėl įsijungus kameroms, kaip niekur nieko pokalbį pradėjau nuo pačių asmeniškiausių dalykų: kovos su vėžiu, „Queen“ tylos metų, santykių su F. Mercuriu. Visi susitarimai tapo beverčiai, kai jis pats leidosi į atviravimus su manimi“, – atskleidžia laidos „Gyvenimas“ vedėjas.

Išskirtinis interviu su kultinės grupės „Queen“ gitaristu B. May – jau šį vakarą 19.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“ su Edvardu Žičkumi. 

Komentarai