fbpx
Reportažai

,,Skalvijos“ jubiliejinio kino sezono atidarymas

Trečiadienio vakarą Vilniaus kino centras ,,Skalvija“  atidarė jubiliejinį kino sezoną. Blausioje kino salės šviesoje renginį pradėjo muzikinė programa, kurioje koncertavo Eugenijaus Vedecko meninio ugdymo studijos mokiniai. Po muzikinės įžangos, sukūrusios šventišką atmosferą, naująjį sezoną pristatė ,,Skalvijos“ darbuotojos: direktorė Vilma Levickaitė, programų koordinatorė Sonata Žalneravičiūtė ir edukacinių programų koordinatorė Goda Sosnovskienė.

„Skalvijos“ kolektyvas
Foto – Šarūnė Rudžianskaitė

,,Pati svarbiausia žinia, kurią mes skubame Jums pasakyti yra tai, kad lygiai po pusės metų, kovo 12 d. , visų vėl laukiame čia, nes ,,Skalvijai“ tą dieną sukaks 50 metų“, –  džiugiai susirinkusiems pranešė Vilma Levickaitė, kurios žodžiai buvo palydėti garsiais plojimais. ,,Mūsų ,,Skalvija“ buvo atidaryta po be galo laiminga žvaigžde, nes iš gausybės kino teatrų, kurie veikė nuo amžiaus pradžios, mes vieninteliai išlikome gyvi. Galbūt čia bus padėjęs lemtingas ir sėkmingas pavadinimas ,,Planeta“? Nes planetos ir žvaigždės yra geros draugės, ir gal dėka to mes išlikome“, – apie ilgaamžiškumo priežastis svarstė ji, konstatuodama ir tai, kad besiruošdamas jubiliejui kolektyvas tapo tikrais istorijos entuziastais.

Renkasi svečiai – ištikimiausi žiūrovai
Foto – Šarūnė Rudžianskaitė

Pritardama kolegei, Sonata Žalneravičiūtė prasitarė, kad ketinama pradėti rašyti knygą apie šio kino centro istoriją, ir pakvietė visus, neabejingus ,,Skalvijai“, prisidėti prie šio projekto: ,,Labai laukiame Jūsų prisiminimų iš ,,Planetos“ ar ,,Skalvijos“ laikų, kad ir vieno įvykio ar įsimintino dalyko, kurį Jūs užrašytumėte. Iš to per  pusę metų galėtų atsirasti knyga, atskira istorija, skirta ,,Planetai“ ir ,,Skalvijai“. Būtume labai dėkingi, jai padėtumėte rekonstruoti istoriją.“ Be rengiamos knygos, žiūrovams apie kino centro jubiliejų bus primenama skaidrėmis ir siužetais iš ,,Tarybinės kino kronikos“, kurie bus demonstruojami prieš kino seansus. Žiūrovai taip pat bus supažindinami ir su kino centro dabartimi, kurią galės išvysti fotografijų parodose (viena iš jų, fotomenininkės Vikos Petrikaitės paroda „Skalvijos“ užkaboriai“, jau puošia kino centro sienas).

Goda Sosnovskienė džiaugėsi, kad nuo pat kino centro atidarymo buvo rodami kino seansai vaikams, o pastaruosius penkerius-šešerius metus savo edukacinei veiklai ,,Skalvija“ skiria ypatingai daug dėmesio. ,,Šiais metais vykdome daug  įvairaus mąsto projektų, skirtų įvairių amžiaus grupių žmonėms“, – sakė ji ir auditorijai pristatė vykdomą edukacinę veiklą: mažiesiems kino žiūrovams skirtą ,,Karlsono kiną“, kino mokyklą jaunimui ,,Skalvijos“ kino akademija“, vakar savo sezoną pradėjusį respublikinį kino edukacijos projektą moksleiviams ,,Mokausi iš kino“ ir vyresnio amžiaus kino mylėtojams skirtus kino kursus, kurie prasidės nuo spalio mėnesio.

Muzikinės programos atlikėjai
Foto – Šarūnė Rudžianskaitė

,,Galiu pažadėti, kad mūsų repertuaras, kaip visada, bus pilnas, gausus nuostabių nekomercinio kino filmų, o greta visų tradicinių festivalių, turėsime jubiliejinę ir išties ypatingą dovaną kino žiūrovams – gruodžio mėnesį vyksiančią italų režisieriaus Michelangelo Antonioni kino retrospektyvą“, –  džiaugėsi V. Levickaitė ir gausiai susirinkusius žiūrovus pakvietė šį šventišką vakarą užbaigti ,,Tarybinės kino kronikos“ fragmento peržiūra, kuriame užfiksuoti autentiški kadrai iš 1981 metais Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose vykusios kino šventės.

Komentarai