fbpx
Reportažai

„Skalvijos“ kino centre buvo rodomas dokumentinis filmas „Misija Sibiras. Chakasija“

Misija sibiras 2012 Šaltinis www.misijasibiras.lt
Misija sibiras 2012
Šaltinis www.misijasibiras.lt

Reikėjo sulaukti vienuolikos „Misija Sibiras“ projekto ekspedicijų, iš kurių net penkias galėjome pamatyti per LRT televiziją, kad šių metų projektą  pagaliau išvystume „Skalvijos“ kino centre. Šį kartą projektas įtrauktas į  kino teatro programą „Nauja lietuvių dokumentika“.

Į „Skalvijos“ kino teatre vykusią premjerą negalėjęs atvykti filmo režisierius Vytautas Puidokas, perdavė tik vieną  – „laukiu įvairaus plauko reakcijų“.

Dokumentinis filmas pasakoja apie 2012 m. vykusią jaunimo ekspediciją į Rusijos Federacijos Chakasijos Respubliką. 1700! Rekordinis skaičius jaunimo išreiškė norą ir susidomėjimą projekto atranka. Pirmiausia buvo atrinkti septyniasdešimt keturi žmonės į bandomąjį žygį. Tačiau tik šešiolika laimingųjų keliavo atgaivinti blėstančiių tremties prisiminimų į visiems tik su atšiaurumu ir šaltumu asocijuojantį Sibirą. Žavų, kiekvieną savaip skirtingą ir įdomų jaunimą vienijo bendras tikslas – istorijos puoselėjimas! Apleistų tremtinių kapų tvarkymai, susitikimai su ten likusiais gyventi lietuviais. Dvi savaites trukusioje ekspedicijoje dalyviai sutiko ne vieną Chakasijoje esantį lietuvį, ir išgirdę jų pasakojimus, galėjo atsigręžti ir pasinerti į praeitį.

Ekspedicijos metu nueiti 12 000 kilometrų visam gyvenimui įstrigs ekspedicijos dalyvių prisiminimuose. Kiekvienam savaip! Bet įstrigs visiems – tiek žiūrovui, tiek dalyviui. Juk ne veltui atminties mygtuką įjungia didelė jėga – istorija!

Dokumentinis filmas „Misija Sibiras. Chakasija“

Komentarai
Viena didesnių gyvenimo meilių atitenka kinui ir muzikai. Kaip muzika, taip ir kinas mane pasiglemžia, o tada traukia gilyn į begalines grožybes. Jei tik galėčiau - gyvenčiau kino salėse! Nešdintis bent trumpam iš savo realybės ir mėgautis kino teikiama realybe - vienas didesnių gyvenimo malonumų. Ši malonumą puikiai apibūdina Bergmanas: "Filmas kaip sapnas, filmas kaip muzika. Joks kitas menas neprasiskverbia į sąmonę taip, kaip kinas, iki pat mūsų jausmų, giliai į tamsius sielos kambarius". Jaustis dar arčiau kino ir suprasti kino kalbą geriau man leidžia entuziastinga kino mylėtojų šeima KINFO. Tai mano šiųmetis atradimas, kuriuo džiaugiuosi, ir tikiu, kad tas džiaugsmas tik stiprės, o mūsų tobulėjimas taps beribiu!