fbpx
Naujienos

„Skalvijos“ kino centre nemokami Kroatijos kino seansai

Kadras iš filmo „Lėja ir Darija“
Kino centro „Skalvija“ archyvas

Pirmą kartą Vilniaus kino žiūrovai turės galimybę susipažinti su šiuolaikiniu Kroatijos kinu. Balandžio 19-22 d. „Skalvijos“ kino centre bus rengiamos Kroatų filmų dienos, kurių metu bus pristatyti geriausi šiuolaikinio Kroatijos kino darbai, teigiamai įvertinti ne tik publikos bet ir kino kritikų, pelnę ne vieną apdovanojimą.

Kaip svarbiausią uždavinį organizatoriai, Kroatijos Respublikos ambasada Lietuvoje, įvardijo siekį supažindinti žiūrovus su šiuolaikiniu Kroatijos kinu, padėsiančiu geriau pažinti kroatų kultūrą, meną ir skirtingus Kroatijos regionų mentalitetus.

„Lietuviai mažai žino apie Kroatijos kultūrą, papročius, kasdienybę. Kroatija lietuviams labiau pažįstama kaip turizmo šalis, kurioje nuostabi gamta. Filmuose bus galima pamatyti Kroatiją iš kitos perspektyvos“, – sakė Kroatijos Respublikos ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Krešimir Kedmenec.

Kroatų filmų dienose bus parodyti 4 ilgametražiai vaidybiniai filmai ir Zagrebo animacijos mokyklos programa . Renginį balandžio 19 d. atvers filmas „Naktiniai laivai“ (Noćni brodovi, 2012), istorija apie septintą dešimtį perkopusius „jaunuolius“, kurie užklupus romantiniams jausmams iššoka per balkoną ir pabėga iš senelių globos namų.

Filmo „Naktiniai laivai“ anonsas:

Už savo įsitikinimus ir svajones kovoti taip pat įkvėps Kroatijoje populiaraus spektaklio motyvais sukurtas filmas „Kaubojai“ (Kauboji, 2013) (balandžio 20 d.), pasakojantis apie desperatišką aštuonių pašaliečių ban­dymą mažame miestelyje kurti teatrą. O tai pasirodo tikrai nelengva, kai nėra nei pusėtinų aktorių, nei bent pakenčiamų dramaturgų.

Filmo „Kaubojai“ anonsas:

Tikrą istoriją apie dvi trylikametes mergaites Lėją ir Dariją Antrojo pasaulinio karo išvakarėse tapusias žvaigždėmis ne tik Kroatijoje, bet ir visoje Europoje, pasakos filmas „Lėja ir Darija“ (Lea i Darija, 2011) (balandžio 21 d.). Abi mergaitės šoko ir vaidino Zagrebe, tačiau Lėja buvo žydų kilmės, o Darija – vokietė, tad konkurencija, atsiradusi tarp jų tėvų, karo pradžioje įgavo ypatingą reikšmę.

Filmo „Lėja ir Darija“ anonsas:

Apie ne mažiau įtemtus santykius pasakos „Sonja ir bulius“ (Sonja i bik, 2012) (balandžio 22 d.). Tai filmas apie du skirtingus požiūrius į gyvenimą: gyvūnų teisių aktyvistės Sonjos ir bulių kautynių organizatoriaus sūnaus Antės. Nors juos vienija tikėjimas, kad juodas bulius atneš laimę, tačiau tą laimę kiekvienas įsivaizduoja skirtingai.

Filmo „Sonja ir bulius“ anonsas:

Animacijos mėgėjams organizatoriai parengė Zagrebo animacijos mokyklos animacinių filmų programą (balandžio 21 d.), kurioje net 9 trumpametražiai animacijos darbai, tarp kurių ir Dušan Vukotić „Pakaitalas“ (1961) – pirmas ne amerikiečių animacinis filmas, 1962 m. laimėjęs „Oskarą“ kaip geriausias animacinis filmas.

Kroatų filmų dienas organizuoja Kroatijos Respublikos ambasada Lietuvoje bendradarbiaujant su „Skalvijos“ kino centru.

Kroatų filmų dienos „Skalvijos“ kino centre vyks balandžio 19-22 d. Įėjimas su nemokamais bilietais.

Komentarai