fbpx
Naujienos

„Skalvijos“ kino klube – filmo „Vilko vaikai“ aptarimas su žiūrovais

Kadras iš filmo „Vilko vaikai“
Kadras iš filmo „Vilko vaikai“

Tęsdamas kasmėnesinius susitikimus su žiūrovais kino klube, šį penktadienį „Skalvijos“ kino centras kviečia aptarti vieną ryškiausių Vokiško kino dienų filmų „Vilko vaikai“ (Wolfskinder, 2013). Jo istorinė tematika aktuali tiek Vokietijai, tiek Lietuvai, tačiau, kaip teikia vokiško kino dienų organizatoriai, ji nesulaukia pakankamo dėmesio abiejų šalių viešoje erdvėje.

Filme „Vilko vaikai” įtaigiai ir jautriai vaizduojama vokiečių vaikų iš buvusių Rytprūsių odisėja į Lietuvą. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui ir prasidėjus žiauriai sovietų okupacijai, jie čia ieško duonos kąsnio.

Filmo režisierius ir scenaristas Rickas Ostermanas pasakoja, kad „vilko vaikų“ istorijas girdėjęs nuo seno. Pasakojimai apie vokiečių vaikus, kurie po Antrojo pasaulinio karo, vieniši ir bejėgiai, buvo priversti bėgti iš buvusios Rytprūsių teritorijos į Lietuvą, sukėlė didžiulį R. Ostermanno susidomėjimą.

Jo ryžtas sukurti filmą apie šių žmonių likimą ir jų patirtis su kiekviena diena tik stiprėjo. R. Ostermanas daug laiko praleido kalbėdamasis su tų laikų liudininkais, tyrinėdamas jų istorijų aplinkybes. Daugiausia dėmesio jis skyrė ne istoriniams ar politiniams temos aspektui, o fiziniams vaikų išgyvenimams ir patyrimams.

Lietuvos žiūrovai filme atpažins lietuviškus peizažus – didžioji dalis scenų buvo filmuotos Lietuvoje. Taip pat išvys ne vieną garsų lietuvių aktorių. Jie epizodiškai pasirodo lietuvių partizanų, ūkininkų, rusų kareivių vaidmenyse (aktoriai Dainius Gavenonis, Aldona Bendoriūtė, Vidas Petkevičius, Aleksas Kazanavičius ir kt.).

Filmo anonsas:

„Vilko vaikų“ seansas „Skalvijoje“ vyks vasario 28 d., penktadienį, 19 val. Į jo aptarimą žiūrovai kviečiami iškart po seanso ( jis vyks kafeterijoje „Planeta“). Diskusiją modernuos „Skalvijos“ programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė.

Daugiau www.skalvija.lt.

Komentarai