fbpx
Naujienos

„Skalvijos“ kino klube – improvizuoti pokalbiai su žiūrovais apie filmus

Kino centras „Skalvija“ Albinos Griniūtės nuotrauka
Kino centras „Skalvija“
Albinos Griniūtės nuotrauka

Pastebėjęs, kad kino žiūrovai vis labiau linkę leistis į diskusijas po filmų, „Skalvijos“ kino centras pradeda rengti kasmėnesinius kino klubo susitikimus. Jie bus skirti ne specialiems filmų seansams ar teminėms paskaitoms, o gyvam ir improvizuotam pokalbiui su žiūrovais. Susitikimai vyks kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį kino centro kafeterijoje „Planeta“, kurioje bus aptarti tris labiausiai įstrigę, stipriausiai atliepę, minčių įžiebę filmai, matyti tą mėnesį „Skalvijoje“. Jie bus renkami pagal bendrą žiūrovų apklausą. Pirmasis susitikimas – jau šį penktadienį (sausio 31 d.) 20.30 val.

„Ir geresnis, ir blogesnis filmas veikia žmogų emocionaliai. Kartais, pasižiūrėjęs filmą būni pilnas minčių, kuriomis nepasidalinęs, atrodo, sprogsi. Galiausiai, pasikalbėjus su kitu, gali paaiškėti, kad šį filmą jis pamatė visai kitaip, kad nuomonės visai skirtingos. Todėl visad įdomu pasidalinti mintimis apie filmą, kuris ilgam užsilieka atminty. Ir visad įdomu susidurti su tuo, kad labai skirtingai žiūrime kiną“, – kalba „Skalvijos“ programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė, moderuosianti pokalbius su žiūrovais.

Kino klubų tradicija yra veik tokia pat sena kaip ir pats kinas. Nuo pat jo ištakų buvo renkamasi pasidalinti originaliomis įžvalgomis ir vertinimais apie filmus neformalioje aplinkoje.

Vieni didžiausių kino klubų entuziastų – prancūzai. Praeito amžiaus pradžioje visoje Prancūzijoje buvo steigiamos nedidelės kino salės, kur buvo rodomi klasikiniai, išliekamąja verte pasižymintys filmai. Neatsiejama šių peržiūrų dalis – juos lydėję pokalbiai ir originalios interpretacijos.

Pati garsiausia tokių susibūrimų vieta buvo Henri Langlois įkurta Prancūzų sinemateka. Jos filmų repertuaras pasižymėjo eklektika ir plačiu pasirinkimu. Netrukus ji tapo kino entuziastų Meka. Čia pirmą kartą susitiko ir Naujosios prancūzų bangos kūrėjai, François Truffaut, Jeanas-Lucas Godard’as, kurie vėliau ir patys įsteigė kino savus klubus.

Svarbiausia kino klubų paskirtis – neformalioje aplinkoje aptarti matytus filmus ir plėsti akiratį, išgirsti savajai alternatyvią nuomonę, rinktis – sutikti su ja ar ne.

Kino klubai laikomi reikšminga kino žiūrėjimo ritualo dalimi, skatinančia lavintis.  H. Langlois šventai tikėjo, kad sinematekos paskirtis yra ne tik rodyti retus filmus, bet ir lavinti. Jam rūpėjo, kad kino žiūrovai skirtų filmų žanrus, stilius, pažintų naujus autorius, suprastų kino kalbą.

Išskirtinumo „Skalvijos“ kino klubui suteiks žiūrovui suteikta laisvė rinktis filmus aptarimui. Jie kviečiami išsirinkti labiausiai sudominusių filmų trejetuką iš „Skalvijos“ repertuaro sausį ir siųsti jį elektroniniu paštu diana@skalvija.lt. Sausio 31 d. kino klube bus aptarti daugiausiai balsų surinkę filmai.

Daugiau www.skalvija.lt.

Komentarai