fbpx
Reportažai

Skaudus kinas tarptautiniame „Narkotikų ir žalos mažinimo“ festivalyje

„Narkotikų ir žalos mažinimo“ festivalis Kristinos Kaziliūnienės nuotrauka
„Narkotikų ir žalos mažinimo“ festivalis
Kristinos Kaziliūnienės nuotrauka

Ketvirtadienio vakarą kino mėgėjai į kino centrą „Forum Cinemas Vingis“ ėjo raudonu kilimu. Buvo atidarytas tarptautinis „Narkotikų ir žalos mažinimo“ filmų festivalis. Jau devintus metus iš eilės organizuojamas festivalis birželio mėnesį vyks kartu su tarptautine „Žalos mažinimo konferencija“. Renginius remia Eltono Johno AIDS fondas.

Festivalio organizatoriai iš „Tarptautinio žalos mažinimo tinklo“, įsikūrusio Londone, kartu su partneriu „Eurazijos žalos mažinimo tinklu“, esančiu Vilniuje, džiaugėsi, jog šiemet Vilniuje vyksiantis festivalis – didžiausias iki šiol organizuotų. Žiūrovai galės išvysti tiek pilnametražių, tiek trumpametražių filmų iš JAV, Belgijos, Jungtinės Karalystės, Vengrijos. Taip pat organizatoriai išdižiai pristatė dar iki šiol Lietuvoje nerodytą, 2012 metais „Sundance“ filmų festivalyje žiuri prizu apdovanotą dokumentinį filmą „Namas, kuriame gyvenu“ (angl. „The House I Live In“). Filmas pasakoja apie daugiau nei 40 metų trukusį JAV karą su narkotikais. Dokumentikoje įamžintos istorijos, apimančios pačius įvairiausius šalies karo su narkotikais aspektus: nuo narkotikų prekeivio ar gedinčios motinos iki narkotikų kontrolės pareigūnų ar senatorių, nuo kalinių iki federalinio teisėjo. Visi šie žmonės bando kariauti jiems primestą karą ir atsakyti į klausimą: kas už visa tai atsakingas?

„Žalos mažinimo“ filmų festivalis ir konferencija – tai puiki platforma kalbėti apie dideles problemas, įsišaknijusias visame pasaulyje. Organizatoriai džiaugėsi filmais galintys patraukliai ir suprantamai skatinti visuomenės susidomėjimą narkotikų, svaigalų vartojimo, AIDS prevencijos temomis.

Festivalis vyks birželio 6 – 7 dienomis kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, „Žalos mažinimo“ konferencija prasidės birželio 9 d. ir tęsis iki birželio 12 d.

Komentarai
Kinas todėl, kad norisi daugiau. Tol, kol akys mato lyg pro objektyvą! KINFO todėl, kad smagu dirbti su žmonėmis, mylinčiais ir išmanančiais savo veiklą. Žmonėmis, kurie nusišypsos ir pasakys: darom! Toks mano būdas papasakoti kitiems apie dalykus, kurie įkvepia.