fbpx
Kino industrija, Naujienos

Skelbiamas konkursas apdovanojimams „Sidabrinė gervė“ 2013

LiKA logotipas
LiKA logotipas

Kasmetine tradicija tapusių Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ steigėja Lietuvių kino akademija skelbia, jog nuo 2013 m. vasario 20 d. iki kovo 20 d. priimamos paraiškos apdovanojimams gauti. 

„Su nekantrumu, tarsi pavasario, laukiame pateikiamų filmų ir tikimės, kad šiųmetiniai apdovanojimai ne skaldys, o vienys kino bendruomenę, – kas ir yra Akademijos kertinis tikslas“, – sako LiKA direktorė Lina Buzelytė.

Pateiktas paraiškas vertins atrankos komisija, o laimėtojus slaptu balsavimu išrinks akademijos nariai. Akademijai priklauso iškiliausios lietuviškojo kino asmenybės: kinotyrininkė dr. Gražina Arlickaitė, kino režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis bei prodiuserė Rasa Miškinytė, poetas bei prozininkas Alvydas Šlepikas, televizijos prodiuseris Rolandas Skaisgirys bei daugelis kitų. Paraiškos formą bei kitą informaciją galima rasti čia.

Lietuvos kino ir televizinio kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ – reikšmingas įvykis šalies kinematografijoje. Ceremonija vyks jau šeštus metus iš eilės. Iki 2013-ųjų buvo išdalinta net 70 sidabrinių gervių. Septyniomis auksinėmis gervėmis už gyvenimo nuopelnus buvo apdovanoti 7 žmonės. Siekdama paskatinti jaunuosius kino kūrėjus nuo 2009 LiKA įsteigus apdovanojimą „Sidabrinis gervės kiaušinis“, teikiamas už geriausią metų studento darbą.  Iki šiol buvo apdovanoti keturi studentų darbai.

LiKA informacija

Komentarai