fbpx
Naujienos

„Šoblės kino festivalis“ ketvirtą kartą okupuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademiją

Šoblės kino festivalis 2014
Šoblės kino festivalis 2014

Apie žiemos pabaigą šiais metais skelbia ne tik ištirpęs sniegas ir vis garsiau burkuojantys balandžiai. Kovo 6-7 dienomis prie pavasario šauklių gretų ketvirtą kartą prisijungia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentų rengiamas „Šoblės kino festivalis“. Kaip ir kasmet, festivalio organizatoriai pildo renginį nauju turiniu.

Jau tradiciškai LMTA Kino ir televizijos katedros studentų rengiamo „Šoblės kino festivalio“ repertuare – 30 filmų: LMTA, šiais metais prie renginio prisijungusios Vilniaus dailės akademijos bei Europos bei pasaulio studentų darbai. Nuo 2012 m. „Šoblės kino festivalis“ virto tarptautiniu projektu.

Šių metų festivalio žiūrovus džiugins ne tik jaunųjų autorių kūriniai, bet ir nemažai papildomos veiklos: vyks studentiško kino apdovanojimai, įvairios diskusijos, operatorių fotografijų paroda, stalo futbolas, ir, žinoma, dūzgės.

Jaučiantys kartėlį ar humoro ieškotojai galės išbandyti dar vieną naujovę – specialiąją LMTA režisūros bakalaurų „Blogiausių filmų“ programą. „Jei kada nors svajojai apie nuoširdų kvatojimą kino salėje, dėl kurio nepriekaištauja kaimynas, jeigu kada nors troškai spragėsių svaidymu link ekrano išreikšti nepasitenkinimą rodomu filmu – pirmyn! Kiekvienas režisierius yra padaręs bent vieną filmą, kurio niekam nenorėtų rodyti. Kadangi ketvirtakursiai režisieriai jau spėjo parodyti nemažai gerų filmų, pats metas jiems parodyti savo tamsiąją pusę“, –  apie programos naujovę pasakojo festivalio koordinatorius Domas Petronis.

Festivalio pavadinimą inspiravo LMTA Kino ir televizijos katedros įkūrėjo, kino režisieriaus bei dokumentinio kino kūrėjo Henriko Šablevičiaus (1930–2004), draugiškai kolegų ir studentų vadinto Šoble, atminimas.

Festivalis vyks kovo 6 d. nuo 18.00 val. ir kovo 7 d. nuo 22.00 val. LMTA IV (Sluškų) rūmuose Kosciuškos g. 10, Vilniuje.

 

 

Komentarai