fbpx
Festivaliai, Naujienos

Šoblės kino festivalis kviečia studentus rodyti savo trumpametražius filmus

Šoblės kino festivalis

Kovo 7–9 dienomis Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje vyksiantis aštuntasis Šoblės kino festivalis kviečia aukštųjų mokyklų studentus bei svečius iš užsienio rodyti savo trumpametražius filmus.

Šoblės kino festivalis – studentų iniciatyva sukurtas ir organizuojamas trijų dienų projektas, jungiantis kino puoselėtojus į vieningą bendruomenę iš Lietuvos ir Europos. Šoblė, tai gerai žinomo Lietuvos režisieriaus bei Kino ir TV katedros įkūrėjo – Henriko Šablevičiaus, vardo trumpinys. Būtent jo garbei prieš aštuonerius metus įkurtas kino mėgėjų klubas, kuris kiekvieną pirmadienį kviečia pamatyti ir išgirsti kino pasaulyje „sklandančius vėjus“, o visai netrukus išvystyta ir festivalio idėja. Be jaunų filmų kūrėjų iš Europos, mūsų festivalis pritraukia ir kino gurų žvitriąsias akis. Kasmet sulaukiame kino profesorių, pedagogų, specialistų bei režisierių, kurie atskleidžia kino subtilybes. Šiais metais turėsime ypatingą svečią- lenkų režisierių, scenaristą bei profesorių Krzysztof Zanussi.

„Parodyk ir sudegink“ – šių metų festivalio idėja, siekia suburti ir pritraukti praeitų, esamų ir būsimų kartų kino kūrėjus. Studentiškų filmų festivalyje dėmesys bus skiriamas nuo geriausių praeito dešimtmečio iki jauniausiųjų dabartinių studentų darbams.

Idėja kilo iš asmeniškumų paieškos mūsų kasdienio gyvenimo ritme. Kai riba tarp socialinių tinklų pasaulio, kuriame formuojame savo įvaizdžius, ir realaus gyvenimo yra beveik nutrinta, o tikras ryšys su gyvu, šalia esančiu žmogumi tampa sunkiai įgyvendinama misija. Ši tema kviečia kūrėjus atsiverti – parodyti savo vidinį pasaulį, papasakoti paslaptis, atsistoti prieš žiūrovą akis į akį, parodyti tai, ką iš karto po premjeros norėtųsi sudeginti ir niekada prie to nebegrįžti. Šių metų tema kviečia į „apsivalymą” per kiną. Kviečiame traukti apdulkėjusias kino juostas iš savo stalčių bei patikėti savimi, parodyti ir atsiverti.

Visus  studentus, norinčius dalyvauti festivalio konkursinėje programoje, kviečiame registruoti savo filmus iki vasario 8 d. adresu: https://filmfreeway.com/soblefest

Komentarai