fbpx
Festivaliai, Naujienos

„Šoblės“ kino festivalis: susimesk ant kino

„Šoblės“ kino festivalis 2020

Vasario 20-22 dienomis Vilniuje, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, jau dešimtus metus iš eilės vyks Kino ir televizijos katedros studentų organizuojamas kino festivalis – „ŠOBLĖ 2020“. Tai didžiausias Lietuvoje tarptautinis studentiško kino festivalis, siekiantis žiūrovus supažindinti su studentišku kinu, jo kūrėjais ir jų perspektyvomis. Jubiliejinė „Šoblė 2020“ kviečia atsigręžti į istorijas kuriomis pastarąjį dešimtmetį gyveno pradedantys kino kūrėjai. Festivalio metu žiūrovų laukia skirtingos filmų programos, pirmą kartą vyksianti festivalio spaudos konferencija bei ekskursijos po Kino ir televizijos katedrą – Sluškų rūmus.

Šiais metais „Šoblėje“ netrūks nei Lietuvos, nei užsienio kino mokyklų studentų darbų. Festivalyje žiūrovai išvys kelias filmų programas: Tarptautinę programą, kurioje bus rodomi Latvijos, Estijos, Suomijos bei Švedijos kino mokyklų studentų darbai, programą „Įkūrėjai rekomenduoja“, kuri jubiliejaus proga primins apie pirmuosius festivalio gyvavimo metus ir jų aktualijas, „Jaunųjų talentų“ programą, supažindinsiančią su kūrėjais, dar tik pradedančiais savo kelionę po kino lauką, geriausiųjų „CILECT“ filmų programą ir dar daugiau.

Jubiliejiniame „Šoblės“ kino festivalyje, pirmą kartą jo istorijoje, paraleliai su kitomis programomis LMTA kino salėje kiekvieną dieną suksis Avangardinio kino programa. Dar viena festivalio naujovė – pirmą kartą vyksianti „Šoblės“ spaudos konferencija, kurioje pranešimus skaitys ir studentiško kino tendencijas aptars LMTA studentai ir dėstytojai. Be to, atsigręždami toliau nei dešimčia metų atgal ir tikėdamiesi atgaivinti istorijas apie kadaise rūmų palubėse plaukiojusias undines, akademijos studentai organizuos ekskursiją po Kino ir televizijos katedrą – Sluškų rūmus. Visi festivalio renginiai yra nemokami.

„Šoblės“ kino festivalis pirmą kartą įvyko 2011-ųjų metų kovo mėnesį. Tuometiniai kino meno studentai ir dėstytojai įsteigė „Šoblės“ kino klubą, nes norėjo erdvės, kurioje galėtų kartu žiūrėti ir diskutuoti apie matytus filmus. Kino klubas, o vėliau ir šis kino festivalis, savo pavadinimu siekia pagerbti Kino ir televizijos katedros įkūrėją – režisierių Henriką Šablevičių, kuriam draugai buvo suteikę pravardę Šoblė. Viena iš festivalio tradicijų – Henriko Šablevičiaus filmų retrospektyva – kaip ir kiekvienais metais, lauks žiūrovų festivalio metu.

„Šoblė 2020“ vyks vasario 20-22 dienomis LMTA IV (Sluškų) rūmuose, 104-oje auditorijoje (T. Kosciuškos g. 10, Vilnius).

Avangardinio kino programa bus rodoma LMTA V (Sluškų) rūmuose, 5326-oje auditorijoje (T. Kosciuškos g. 12, Vilnius).

Festivalį organizuoja LMTA „Šoblės“ kino klubas.

Festivalio rėmėjas: Asociacija LATGA. Informacinis rėmėjas: „Skalvijos“ kino centras.

Visi festivalio renginiai yra nemokami.

Festivalio naujienas sekite: https://www.facebook.com/sobles.kino.klubas/

Komentarai