fbpx
Naujienos

Šoblės kino klubas pradeda jau ketvirtąjį filmų peržiūrų sezoną

„Šoblės“ kino klubas
„Šoblės“ kino klubas

Šoblės kino klubas artėjantį pirmadienį (rugsėjo 16 d.) pradeda jau ketvirtąjį kassavaitinių filmų peržiūrų sezoną. Tradiciškai pirmadieniais žiūrėti filmų ir apie juos diskutuoti besirenkantys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Kino ir televizijos katedros studentai vėl bursis analizuoti naujų ir pripažinimą jau pelniusių kino darbų. Filmų peržiūros iš Kinematografininkų sąjungos persikėlė į LMTA Sluškų rūmų 104 auditoriją (Kosciuškos g. 10).

„Nauja kiliminė danga, ekranas be pradegintos skylės ir geresnė garso kokybė! Mes augame“, – su šypsena šių metų naujoves vardino klubo koordinatorė Austėja Urbaitė. „Nepakito tik laikas – vėl rinksimės pirmadieniais pusė septynių vakaro. Labai džiaugiamės galėdami visus kino fanus pakviesti į jau ketvirtojo Šoblės kino klubo sezono atidarymą“.

Pirmąjį šių metų Šoblės kino klubo seansą tradiciškai atidarys filmas, susijęs su LMTA Kino ir TV katedros įkūrėju bei kino klubo įkvėpėju Henriku Šablevičiumi. Bus rodomas režisieriaus Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Ūkų ūkai“ (2006, 30 min). „Prieš tai, kai pradėjau filmą, nesupratau sportinio bėgimo prasmės. Visada maniau, kad bėgimas turi prasmę tik tada, kai bėgi kur nors, tarkim, vėluodamas į traukinį, arba nuo ko nors, pavyzdžiui, kai tave vejasi įsiutęs šuo“, – pasakoja režisierius Audrius Stonys. „Darydamas filmą supratau, kad minios sveikuolių bėga ne iš taško A į tašką B, bet bėga nuo savo senatvės, bando pabėgti nuo įsiutusio šuns „laiko“ ir karštligiškai bando suspėti į nuvažiuojantį „jaunystės“ traukinį. Ir nesvarbu kaip greitai tu bėgi, laikas visada greitesnis už tave. Jis pasivijo ir Henriką. Man buvo skaudu ir keista stebėti kaip man brangus žmogus tampa istorija, prisiminimu, ūku“.

Be to, pirmajame šių metų Šoblės seanse bus parodytas LMTA ketvirto kurso režisūros studentės Marijos Kavtaradzės vaidybinis filmas „Pasakyk, kad neskaudės“ (2013, 18min). Tokiu būdu filmas bus išlydėtas į A lygio kino festivalį San Sebastiane, kur pirmą kartą atstovaus Lietuvai studentų konkursinėje programoje. „Pasakyk, kad neskaudės“ – tai trečiame kurse sukurtas trumpametražis filmas, sukurtas  L. S. Černiauskaitės romano „Benedikto slenksčiai“ motyvais. Jame pasakojama Beno ir Vegos, dviejų meno mokyklos auklėtinių, istorija apie pirmus kartus ir nesusipratimus kylančius po jų.

Šoblės kino klubas – tai LMTA Kino ir televizijos katedros studentų bei dėstytojų suburtas gero kino mylėtojų klubas, rengiantis kassavaitines filmų peržiūras ir kitus renginius. Klubas pavadintas Šoblės vardu taip pagerbiant minėtosios katedros įkūrėją ir vieną iškiliausių lietuvių dokumentalistų Henriką Šablevičių (1930 – 2004), kuris pavaizduotas ir klubo emblemoje.

Teksto autorius: Armas Rudaitis

 Šoblės klubo informacija

Komentarai