fbpx
Erdvės

„Šoblės“ kino klubas

 

„Šoblės“ kino klubas

Tęsiame pasakojimus apie kiną ne kino teatre. Šį kartą kviečiame susipažinti su trečią sezoną gyvuojančiu, aktyvią veiklą vystančiu „Šoblės“ kino klubu. Kas savaitę Lietuvos Kinematografininkų Sąjungos salytėje demonstruojami filmai, o po jų vyksta aptarimas, gurkšnojant arbatą, dalinamasi įspūdžiais ir čia pat užgimstančiomis mintimis apie filmą ir naujomis idėjomis. Kas yra ,,Šoblė“? Kažin ar daug atsirastų niekada negirdėjusių, kad taip bičiulių ir kino žmonių buvo vadinamas garsusis mūsų režisierius, dokumentininkas Henrikas Šablevičius.

„Šoblė“ pradėjo savo naują – jau  trečiąjį sezoną. Ir tradiciskai – filmu  prie kurio sukūrimo vienaip ar kitaip prisidėjo Henrikas Šablevičius-Šoblė. Šį kartą dokumentinis filmas apie jį patį, ilgus metus dirbusį ne tik Lietuvos Kino Studijoje, bet ir Lietuvos televizijoje. Venesos Urbienės filme ,,Laime nešinas“ regime  spalvingą, energija trykstančią asmenybę, talentingą režisierių, studentų mylimą dėstytoją, išradingą bičiulį, kurio buvo pilna visur – festivaliuose, kuriant kiną, Akademijoje, stovyklose.

Atsinešti puodelį turi kiekvienas naujas narys
Foto – Levas Žiriakovas
Aptarimo metu jaunoji režisierių karta – Marija Kavtaradzė
Foto – Levas Žiriakovas
Aptarimas po filmo – G. Beinoriūtė ir J. Lapinskaitė
Foto – Levas Žiriakovas

***

Filmui pasibaigus, klubo narys trečiakursis vaizdo režisierius Armas Rudaitis plačiau papasakojo apie „Šoblės“ kino klubo veiklą:

„Idėja rinktis dėstytojams ir studentams į kino klubą ir kartu žiūrėti filmus, po to juos aptarti, užgimė prieš dvejus metus. Ją mestelėjo mūsų kurso vadovė režisierė Giedrė Beinoriūtė. Studentai ir dėstytojai kas savaitę pristato savo mėgstamiausius ir šiaip dėmesio vertus filmus. Tik susikūrus mes vadinomės griozdiškai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kino katedros studentų kino klubas, –prisimena Armas, – tad sugalvojom trumpesnį pavadinimą –„Šoblės“ – Henriko Šablevičiaus, kuris yra televizijos ir kino katedros įkūrėjas, garbei. Jo dėka mes turime vietą Lietuvoje, kur galime mokytis šios profesijos subtilybių.

Klubas turi ir taisykles, kurios, kaip ir visos taisyklės, kartais sulaužomos, pavyzdziui,  ,,Šoblės“ kino klubas pagal idėją  yra uždaras, bet čia kiekvieną kartą apsilanko įvairiausių žiūrovų, kitų specialybių studentų, jų draugų.

Bet pirmiausia tai – gerų  draugų ir bendraminčių ratas, jaukus klubas, kur smagu gerti arbatą ir kalbėtis… arba kartu keliauti. Štai turime jau ir tradicinius baidarių žygius. Labai norime, kad ir tradicija kas savaitę susirinkus žiūrėti kiną gyvuotų toliau, mums pabaigus mokslus ir išsiskirsčius. Neįmanoma kurti kino vienam – reikia  suburti gerą komandą, šios peržiūros yra vienas iš būdų būsimiesiems kino kūrėjams susipažinti ir susibendrauti.

Kiekvieną pavasarį, kovo mėnesį vyksta ,,Šoblės“ kino festivalis. Mūsų studentai besimokydami gauna daugybę praktinių užduočių, kurios atliktos ir įvertintos balais nugula akademijos archyvo stalčiuose. Šis festivalis – puikiausia proga pamatyti studentiškus darbus, visada smagu patiems pasirodyti ir pažiūrėti ką sukūrė kolegos. “

Komentarai