fbpx
Naujienos

Šokiruojantį kiną kuriantis režisierius Romas Zabarauskas atvyksta į kino centrą „Garsas“

Romo Zabarausko filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ premjera Fotografė Vytautė Ribokaitė
Romo Zabarausko filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ premjera
Fotografė Vytautė Ribokaitė

„Lietuviško kino dienos 2016“ jau eina į pabaigą, tačiau neišsikvepia ir lapkričio 23 d. 17:30 val. kino centre „Garsas“ žiūrovų laukia išskirtinis filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ seansas, kurio pristatyti atvyksta pats režisierius Romas Zabarauskas ir talentu nenusileidžiantis pagrindinis filmo aktorius Denisas Kolomyckis.

Jaunas ir perspektyvus kino kūrėjas, prodiuseris, žmogaus teisių aktyvistas Romas Zabarauskas žinomas kaip filmų „Streikas“ ir „Porno melodrama“ autorius, savo filmuose gvildena temas, kuriomis nekiekvienas išdrįsta kalbėti.  Režisierius, kaip tolerancijos šauklys, rengia įvairias paramos  akcijas, kovoja prieš rasizmą, ksenofobiją, homofobiją ir kitas visuomenės problemas. Stiprią socialinę potekstę turi ir kriminalinė drama „Nuo Lietuvos nepabėgsi“, kuri pasakoja paties režisieriaus Romo Zabarausko (vaidina Denisas Kolomyckis) istoriją. Režisierius kartu su savo meksikiečiu vaikinu Carlos (Adrian Escobar) šį kartą padeda gerai draugei, aktorei Indrei (Irina Lavrinovič) pabėgti iš Lietuvos po to, kai ji nužudo savo motiną ir pavagia jos pinigus. Siužetas išties intriguojantis, o vaidmenis kuria ir puikiai visiems pažįstami dainininkai: Vaidas Baumila ir Justė Arlauskaitė – Jazzu.

Filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ premjera įvyko rugsėjo 30 d. Niujorke ir sulaukė gausybės aplodismentų, pelnė antrąją vietą Bušviko kino festivalio ilgo metražo vaidybinių filmų konkurse, puikų įvertinimą gavo iš kino legendos Jono Meko. „Žiūrėdamas šį filmą esi nuolat įspėjamas, kodėl jis yra kuriamas. Tau nuolat primenama, kad tam yra priežastis. Jis brechtiškai nurodo į save, ir dėl šios priežasties pasiekia tiek savo politinius, tiek kinematografinius tikslus“, – po filmo peržiūros dalinosi savo mintimis žymiausias lietuvių režisierius Jonas Mekas. Romo Zabarausko premjerinį filmą Lietuvoje žiūrovai išvydo lapkričio 18 dieną, filmas bus pristatytas Paryžiaus festivalyje „Chéries-Chéris) tačiau, kas dar nespėjote pamatyti šios kriminalinės dramos gimtinėje, nepraleiskite progos tai padaryti lapkričio 23 d. 17:30 val. kino centre „Garsas“. Žiūrovų laukia išties įdomus ir provokuojantis pokalbis – ar iš tikrųjų vyko ši žmogžudystė, bėgimai nuo policijos? Galėsite paklausti paties režisieriaus. Žiūrovams įėjimas su gėlėmis nemokamas.

Na, o lapkričio 24 dieną 17:30 val. visus kviečiame į „Lietuviško kino dienų 2016“ uždarymą, kuriame lauks iš kartos į kartą keliaujantis Almanto Grikevičiaus filmas „Sadūto Tūto“, šį nespalvotą, nostalgišką filmą pristatys VŠĮ Menų avilys. Po filmo peržiūros, visą svaitę už filmus balsavę žiūrovai sužinos, kas tapo žiūroviškiausiu filmu. Labiausiai žiūrovams patikęs filmas bus apdovanotas meninio stiklo „Glass Remis“ įsteigtu trofėjumi. Kino centras „Garsas“ lojalumo programos dalyviams – „Ištikimųjų“ kortelių turėtojams suteikia progą šį seansą pamatyti nemokamai.

Komentarai