fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos

Specialiai filmui „Tarp pilkų debesų“ atlikėja GJan perdainavo žinomą Bobo Dylano dainą

Dainininkė GJan ir režisierius Marius Markevičius

Oskarui“ nominuoti kūrėjai ir tarptautinė aktorių komanda. Tūkstantis kostiumų ir šimtai masinėse scenose vaidinusių žmonių. Rūtos Šepetys romano motyvais sukurtas filmas Tarp pilkų debesų“ – kol kas didžiausias ir ambicingiausias lietuviško kino projektas. Ir tai dar ne viskas: specialiai šiam filmui kūrėjai gavo leidimą naudoti JAV muzikos legendos, Nobelio premijos laureato Bobo Dylano dainą „Ring Them Bells“.

Bobo Dylano dainą „Tarp pilkų debesų“ filmui perdainavo ir šiuolaikišką aranžuotę sukūrė pasaulinio dėmesio sulaukusi lietuvių dainininkė Greta Jančytė – GJan, kurios kūriniai „YouTube“ kanale perklausyti milijonus kartų.

„Ring Them Bells“ – viena žinomiausių dainų iš 1989-aisiais išleisto Bobo Dylano albumo „Oh Mercy“, kuris buvo puikiai įvertintas kritikų. Baladė pasižymi įkvepiančia klavišinių partija, elegantišku ir biblijinių nuorodų turtingu tekstu, tai – tarsi malda prašant atgailos ir išvadavimo. Leidinys „The Telegraph“ yra įtraukęs „Ring Them Bells“ į geriausių Bobo Dylano kūrinių trisdešimtuką.

Bobo Dylano daina Ring Them Bells“: https://spoti.fi/2wMOpLi

Sulaukusi pasiūlymo pasiūlyti savąją Bobo Dylano dainos versiją, GJan ilgai nedvejojo: „Tarp pilkų debesų“ tema man labai artima ir, manau, labai svarbi visam pasauliui. Turime šviesti visuomenę ir mokytis iš istorijos klaidų, kad tokie dalykai kaip trėmimai niekada nepasikartotų“.

„Tarp pilkų debesų“ pasakoja trėmimų į Sibirą istoriją jaunos merginos Linos akimis. Merginos svajones studijuoti dailę birželio 14-osios naktį ranka nubraukia stiprūs sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama įgrūdami į gyvulinį traukinio vagoną ir išremiami į Sibirą, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių.

Dainininkė GJan

GJan stengėsi sukurti šiuolaikiškesnę, švelnesnę „Ring Them Bells“ aranžuotę: „Nenorėjau tiesiog perdainuoti kūrinį. Norėjau įdėti dalelę savęs. Organiškai dainoje atsirado šūksmai, atspindintys varpus“.

GJan dainos versiją ir specialiai dainai sukurto vaizdo klipo premjera – rugsėjo 14 d.

Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ motyvais sukurtas filmas Lietuvos kino teatruose pasirodys nuo spalio 12 d. Rūtos Šepetys knyga yra tapusi „The New York Times“ bestseleriu, išleista daugiau nei 50 šalių, visame pasaulyje jos parduota per milijoną kopijų. Filmo režisierius – Marius Markevičius, žinomas kaip filmo „Kita svajonių komanda“ režisierius. Filmo prodiuseris – Žilvinas Naujokas, Lietuvai padovanojęs lankomiausią nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu kurtą filmą „Tadas Blinda. Pradžia“. Filmo operatorius – tarptautiniais apdovanojimais įvertintas Ramūnas Greičius. Filmo montažo režisierė  – „Oskarui“ už darbą su režisiere Jane Campion nominuota australė Veronika Jenet. Filmo kompozitorius – „Oskaro“ nominaciją už filmą „Liūtas“ pelnęs Volker Bertelmann-Hauschka.

Filmą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos.

Komentarai