fbpx
Festivaliai, Kino pavasaris, Naujienos

Specialioje Kanų festivalio programoje savo kuriamą filmą „Izaokas“ pristatys Jurgis Matulevičius

Akimirka iš „Meeting Point – Vilnius“ apdovanojimų
Festivalio „Kino pavasaris“ archyvas

Kovo 27–29 d., „Kino pavasario“ metu, Vilniuje vyko kelis šimtus Lietuvos bei užsienio kino industrijos profesionalų pritraukianti konferencija „Meeting Point – Vilnius“ (toliau – MPV). Devintą kartą vykusiame renginyje buvo dalijamasi patirtimi, užmezgamos naujos partnerystės, vystomi projektai. Renginys tradiciškai uždarytas Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus priėmime Rotušėje, kur išdalinti renginio partnerių įsteigti apdovanojimai geriausiems MPV pristatytiems projektams.

Mero priėmimas Rotušėje yra svarbi tiek „Kino pavasario“, tiek „Meeting Point – Vilnius“ dalis, kaip ir ilgametė partnerystė su Vilniaus miesto savivaldybe. Pasak vakarą pradėjusio mero R. Šimašiaus, Vilnius yra ne tik laimingiausių gyventojų miestas Europos Sąjungoje, bet ir kino miestas.

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija (AVAKA) išrinko ir 1 000 eurų prizu apdovanojo MPV metu kino festivalių programų sudarytojams, agentams, prodiuseriams ir platintojams pristatytą geriausią lietuviško filmo projektą.

AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas prizą įteikė režisierei Marijai Stonytei už šiuo metu kuriamą filmą „Švelnūs kariai“ („Gentle Warriors“). M. Stonytė apdovanota ir asociacijos „Vilniaus kino klasteris“ ir kompanijų „Madstone“ bei „Roofsound“ įsteigtu postprodukcijos prizu, kurio vertė 3 500 eurų.

MPV vadovė Rita Stanelytė įteikė „Baltic View“ ir „Noir Lumiere“ kino viešinimo, 2 000 eurų vertės prizą geriausiam Baltijos projektui, kuriuo pripažintas Audriaus Mickevičiaus „Pavyzdingas elgesys“ („Examplary Behavior“).

Renginyje įteikta ir Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos kartu su „Kino pavasariu“ 2014 m. įsteigta premija už geriausią kino vertimą. Festivalio Vertimų skyriaus vadovė Austė Zdančiūtė ją įteikė Pauliui Jevsejevui už turtingą lietuvių kalbą, gyvus dialogus ir ekspresiją filmo „Mutafukaz“ vertime. Skatinamaisiais prizais apdovanoti Olegas Volkovas (už išradingą ir šmaikštų filmo „Taksimo pokeris“ vertimą) ir Gabrielė Burbaitė (už sklandžiai suvaldytą platų filmo „Įkvėpimas“ žodyną) .

Galimybė projektą pristatyti Kanuose

Festivalyje „Kino pavasaris“ svečiavęsi užsienio ekspertai ir šiemet išrinko tris tebevystomus projektus, kurie bus pristatyti prestižinio Kanų kino festivalio industrijos mugės „Marche du Film“ specialioje programoje „Vilnius Goes to Cannes“. Tai – neeilinė galimybė užmegzti itin perspektyvias partnerystes.

Galimybė dalyvauti specialiame Kanų kino festivalio renginyje „Goes to Cannes“ šiemet buvo suteikta tik debiutantams iš Europos. Prisistatyti į Kanus vyksta Jurgis Matulevičius su projektu „Izaokas“ (Lietuva), Annagret Sachse su „Russia today“ (Vokietija, Rusija) ir Kristians Riekstins su „Eva“ (Latvija).

Per tris MPV dienas kino profesionalai klausė pranešimų, dalyvavo projektų pristatymo sesijose, uždarose filmų peržiūrose, privačiose konsultacijose, kino festivalių organizatoriams skirtuose mokymuose „Developing Your Fim Festival“ ir kt.

Renginio akimirkos

Nuotraukų autoriai: Robertas Daskevičius ir Tautvydas Stukas

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.