fbpx
Naujienos

„Stalingrade“ sovietų karį įkūnijęs Piotras Fiodorovas: „Norėčiau suvaidinti fašistą“

Kadras iš filmo „Stalingradas“  „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Stalingradas“
„ACME Film“ archyvas

Ryškiausią iš sovietų karių personažų naujajame stulbinamo populiarumo Rusijoje ir liaupsių Europoje sulaukusiame Fiodoro Bondarčiuko filme „Stalingradas“ suvaidino aktorius Piotras Fiodorovas. Stuomeningas ir išvaizdus tamsiaplaukis kaip mat sulaukė žiniasklaidos dėmesio, tačiau daugelį nustebino pasisakydamas, kad ateityje norėtų suvaidinti fašistą.

Kalbėdamasis su bičiuliu, dailininku ir mąstytoju Pavelu Peperšteinu, pagrindinį kapitono Gromovo vaidmenį juostoje „Stalingradas“ atlikęs 31-erių P.Fiodorovas papasakojo apie darbą F.Bondarčiuko filme, meilę kinui ir svajones. Jų pokalbis buvo išspausdintos Rusijos žurnale „Interview“.

„Dar niekada nesu matęs tokių gigantiškų dekoracijų. Jos buvo tiesiog pribloškiančios. Nors jau yra filmų apie Stalingrado mūšį, tikiu, kad „Stalingrade“ skirtingi žiūrovai atras, kas jiems patinka: meilę, kraują, kovą už Tėvynę. Vakarų publika turėtų taip pat susidomėti. Ši kova žinoma ir įdomi visam pasauliui. Mano herojus drauge su kitais žvalgais yra name, kur gyvena žmonės. Toliau – akligatvis, vokiečiai. Tai filmas apie jausmus ir tai, kaip juos keičia karas“, – sakė P.Fiodorovas.

Jo teigimu, masinėse scenose nusifilmavo ne tik rusų statistai, bet ir „vokiečių“ gretas užėmę aktoriai iš Olandijos, Belgijos, Vokietijos. „Manau, visuose rusų filmuose apie karą, išskyrus pačius ankstyviausius, yra tam tikra meilė fašistams. Nenuostabu, juk ir senovės išmintis byloja: „Negali nugalėti priešo, kol jo nepamilai“, – teigė aktorius. Žinoma, tokie P.Fiodorovo žodžiai patinka toli gražu ne visiems, kaip ir pats filmas „Stalingradas“. Aršūs Rusijos ir Sovietų sąjungos mylėtojai juostos kūrėjus kaltina nepatriotiškumu ir pernelyg teigiamu fašistų vaizdavimu.

Tiesa, pats aktorius į tokias kalbas dėmesio nekreipia ir net teigia, kad mielai apsirengtų Vokietijos kario mundurą. „Labai norėčiau suvaidinti fašistą. Turėjau panašią progą 2009-ųjų juostoje „Rossija 88“, tačiau ten buvau šių laikų fašistas. Man patiktų istorinis fašisto kostiumas“, – neslėpė P.Fiodorovas.

Beje, neseniai P.Fiodorovas taip pat papuošė naujojo Rusijos žurnalo „HELLO!“ viršelį bei davė leidiniui išskirtinį interviu. Kita vertus, tuo labai stebėtis, ko gero, nereikėtų, juk būtent „Stalingrado“ režisieriaus F.Bondarčiuko žmona Svetlana yra vyriausioji šio žurnalo redaktorė.

Šešių vyrų, ginančių savo namus istorija, ryžtas, pasiaukojimas, skausmas, meilė aidint šūviams ir dramatiški karo vaizdai filme „Stalingradas“ Lietuvos kino teatruose jau nuo šiandien.

Filmo „Stalingradas“ anonsas:

„CLINIC 212“ informacija

Komentarai