fbpx
Naujienos

Startavo „Kino fondo“ naujovė – lietuvių audiovizualinių kūrinių duomenų bazė „infondas“

„Kino fondas“
AVAKA archyvas

Audiovizualiniame sektoriuje nuolat naujoves diegianti AVAKA sukūrė savotiškus kūrinių namus internete – ateities virtualiąją biblioteką, kurioje bus pasiekiama informacija apie visus registruotus kūrinius.

Informacinė medžiaga apie lietuvių audiovizualinius kūrinius iki šiol buvo gana padrika, ir norint ją rasti, tekdavo naršyti per įvairias svetaines, teikti užklausas kūrėjus atstovaujančioms organizacijoms.

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA nusprendė palengvinti prieigą prie informacijos. Dabar tam pakaks kelių klavišų paspaudimo.

Kūrinio pavadinimas, autoriai, dalyviai, pagaminimo metai, trukmė ir kita informacija bus įtraukta į „Infondo“ bazę ir supaprastins šių dalykų pasiekiamumą žmonėms, kurie domisi audiovizualine rinka, galbūt ieško kūrinio teisių turėtojo tam, kad galėtų kreiptis ir gauti leidimą panaudoti kūrinį ar jo ištrauką teisėtu keliu.

„Jau kurį laiką gyvuojantis „Kino fondas“ yra AVAKA inicijuota kūrinių platforma. Siekiame, kad ilgainiui „Kino fondas“ taptų savotiška virtualia biblioteka. Jau dabar šioje platformoje galima ne tik peržiūrėti bemaž 300 lietuviškų filmų, tačiau ir rasti išsamią informaciją apie juos. AVAKA nėra biurokratinė organizacija, siekiame, kad ji būtų aktyvi audiovizualiniame sektoriuje, todėl nuolat ieškome būdų, kaip tobulinti platformą, kad ji taptų naudinga ir įdomi įvariais kampais, įvairiai publikai, ypatingai filmais besidomintiems žmonėms“,  – kalbėjo AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas.

Komentarai