fbpx
Naujienos

Stilingame trileryje „Apsimetėlis, sukčius ir dama“ – trapi Kirsten Dunst bei nenuspėjamas Viggo Mortensenas

Kadras iš filmo „Apsimetėlis, sukčius ir dama“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Apsimetėlis, sukčius ir dama“
„ACME Film“ archyvas

Stilingo, vizualaus ir veiksmo kupino kino mėgėjams tikru atradimu taps rugpjūčio 1 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliaujantis trileris „Apsimetėlis, sukčius ir dama“ (angl. „Two Faces of January“), kurio veiksmas vyksta 1962-aisiais. Režisieriaus amplua debiutavęs žinomas scenaristas Hosseinas Amini ypač daug dėmesio skyrė ne tik senuosius, klasikinius amerikiečių trilerius primenančio filmo siužetui, bet ir estetiniam prabanga dvelkiančios juostos grožiui.

Pasakojimas prasideda, kai rafinuota ir elegantiška amerikiečių pora, charizmatiškasis Česteris Makfarlandas (akt. Viggo Mortensenas) ir jo žavinga jauna žmona Koletė (akt. Kirsten Dunst), atvyksta į Atėnus. Lankydamiesi Akropolyje sutuoktiniai susipažįsta su Raidalu (akt. Oscaras Isaacas), jaunu graikų kalbą mokančiu amerikiečiu, kuris dirba turistų gidu ir noriai pelnosi iš atvykėlių net ir apgaulės būdu.

Pakerėtas Koletės grožio ir jos vyro turtų bei išprusimo Raidalas su malonumu sutinka pavakarieniauti su Makfarlandais. Tačiau ne viskas taip paprasta ir gražu kaip atrodo – iš pirmo žvilgsnio malonus ir mandagus Česteris slepia tamsias paslaptis. Jaunajam gidui atvykus į prabangų viešbutį, kuriame gyvena pora, Makfarlandas prispaudžia svečią padėti paslėpti nepažįstamo vyro kūną. Česterio teigimu, nežinomasis jį užpuolė. Raidalas sutinka padėti, tačiau galiausiai jis tampa aplinkybių auka ir nebeišmano kaip išsisukti iš susiklosčiusios padėties. Augantis jo susižavėjimas trapia ir jautria Kolete tik dar labiau paskatina Česterio pavydą ir paranoją.

Kritikų teigimu, filmas „Apsimetėlis, sukčius ir dama“ yra nuoseklus, įdomus bei įtraukiantis, o pagrindiniai jo aktoriai nusipelno didžiausių pagyrų. Teigiama, kad atlikusi itin patrauklios Koletės vaidmenį K.Dunst pagaliau pasitraukė iš šešėlio ir tapo ryškia savo amato meistre. V.Mortensenas vadinamas emociniu filmo varikliu, o jo pasirodymas – vienu geriausių per jo karjerą. O.Isaacui po jo Raidalo rolės prognozuojama vieta labiausiai graibstomų Holivudo aktorių gretose.

Graikijoje, Turkijoje ir Londone esančioje kino studijoje filmuotas intriguojantis ir įtemptas trileris „Apsimetėlis, sukčius ir dama“ Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo rugpjūčio 1 dienos.

Filmo „Apsimetėlis, sukčius ir dama“ anonsas:

Komentarai

„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"